Památník zasloužilého umělce už je sice na důstojném místě a nyní sousedí s Ottendorferovým domem. Zastupitel za Naše Svitavy Antonín Pavelka však poukazuje na to, že firma, která památník přemístila a podle všeho také instalovala, si řekla až o příliš velké peníze. Zřízení nového památníku totiž vyšlo na 370 tisíc korun.
„V kalkulaci se objevilo několik zajímavých skutečností, jejichž objasnění jsem žádal, ale na jednání zastupitelstva mi bylo řečeno, že na to není dostatek prostoru," nechal se slyšet také v komentáři na stránkách hnutí a poukázal na to, že přemístění památníku vyšlo na šest a půl tisíce korun, nové osazení památníku pak na pět tisíc sedm set padesát korun.
Ve výčtu položek se pak podivoval na zednickou výpomocí pro práce kamenické a dalším přemístěním památníku, kde si firma řekla od dalších 6 250 tisíc korun. „Na dopravu v rámci města Svitav se mi zdá tato položka nepřiměřeně vysoká,nehledě na to, že stejná položka byla uvedena ve faktuře za restaurátorské práce," uvedl Pavelka s odkazem na to, že nové osazení památníku je nesmyslnou položkou, neboť montáž měl provádět přímo restaurátor. Pavelka zdůraznil, že celková cena za nové dílo je poněkud vysoká.
Místostarosta Pavel Čížek zdůraznil, že tato firma zvešla právoplatně z výběrového řízení. Pavelka na to kontroval tím, že zná stavební společnost, která by byla schopna práce udělat za třetinovou cenu.
„Za dobu, co sleduji výběrová řízení, nám nikdo nenabídl pětašedesátiprocentní slevu a to jsem členem komory pro autorizované osoby," podivoval se Čížek (ODS a Nezávislí). „Ta firma se určitě do dalších výběrových řízení určitě ještě přihlásí," podotkl Antonín Pavelka.
Čížek zato prohlásil, že bude jen rád, pokud se na obzoru vynoří stavaři podobného ražení, kteří jsou schopni v budoucnosti pracovat za minimální náklady.
„Budu rád, ale už nyní jsme tedy mohli ušetřit. Budu rád, pokud se objeví někdo, kdo takové práce udělá za pětatřicet procent položkového rozpočtu," odvětil ironickým tónem Pavel Čížek. Pavelka zatím veřejně neuvedl jméno firmy, která podle mě dělá zakázky za mnohem výhodnějších podmínek.
Památník J. W. Goethea byl původně demontovaný a uložený volně v depozitu, kde byl však vandaly poškozený. Zmizela také původní deska. Na jeho celkovou obnovu byla vypsaná i veřejná sbírka, v níž se podařilo vybrat 12 140 korun, zbytek zaplatilo město a Pardubický kraj, který přispěl padesáti tisíci.