Připravený areál stadionu, sluníčko a nadšené tváře nasvědčovaly, že zde půjde o hodně. O olympijské medaile. Ty byly připraveny spolu s diplomy a jen čekaly na své majitele.

Hlas amplionu sezval všechny účastníky k nástupu na ovál. Paní učitelka Korbářovápřivítala sportovce aseznámila je s pravidly. Žáci si vyslechli jakéexistují olympijské symboly, proč a kdy vlastně vznikla olympiáda. Potom zazněl povel čelem vzad a všichnis napětím sledovali dvojici,jak vybíhala s olympijským ohněm a vlajkou před tribunu, zapálila oheň avztyčila vlajku.

Olympiádabyla zahájena. Sportovci se rozešli na jednotlivá stanoviště – běh na 1000 metrů a 100 m, skok daleký a skok z místa, hod granátem nebo míčkem. Úspěch, zklamání, to vše sport přináší. Vyhrát může jen jeden a kdo chce být nejlepší, musí do boje dát vše.

Urputné boje na atletickém oválu ztěžovalo nadměrně teplé počasí.Ale výkony některých zasluhují obdiv. Iva Sedláková nechala za sebou všechny soupeřky a jako první proběhla cíli obou běžeckých závodů. Velmi hbití byli menší ve skocích.

Závody probíhaly rychle, takžebyly také hned známy výsledky, které technici prostřednictvím rozhlasusdělili všem zúčastněným.
v 11 hodin byly závody u konce, olympijský oheň dohořel, vlajka byla spuštěna. Paní učitelka slavnostně ukončila školní olympiádu sportovci se rozešli. Někdo smutný, jiný spokojený, dvě zraněné, ale všichni bohatší o další zážitky, na které se bude dlouho vzpomínat.