Základní škola Kostelní se už potřetí zapojila do akce dotovaného mléka. Děti si jej mohou koupit za sníženou cenu, zbytek doplácí totiž stát. „Akce se nám osvědčila a o mléko je stále větší zájem,“ přiznává ředitelka školy Jaroslava Skácelíková. „Překvapilo ji, že školáci si dávají i to neochucené. „Navíc je tato akce spojena se soutěží, kde mohou vyhrát pěkné ceny žáci, ale také celá škola,“ dodává ředitelka Skácelíková.
„Mně mléko chutná, a tak si ho ve škole kupuji,“ tvrdí Jan Gečňuk. Přiznává, že ho pije rovněž doma, ale ochucené. „Je to dobré, když si zapomenu doma pití, mám ve škole mléko a nemusím se bát, že nebudu mít co pít,“ říká Sára Svozilová.

S akcí „dotované mléko“, která má pomoci dětem upevňovat zdraví a zemědělcům zajistit, alespoň částečně, odbyt, souhlasí také celá řada rodičů. „Moje dcera pije mléko jak ve škole, tak i doma,“ říká maminka Natálky Zdeňka Šafaříková z Moravské Třebové. Ve škole je to pro děti také taková společenská událost. „Děti si musejí krabičky s mlékem přinést do třídy, rozdat je a postarat se také o jejich následnou likvidaci,“ vysvětluje ředitelka Jaroslava Skácelíková. „Navíc je to pro jejich zdraví určitě dobré pití,“ konstatuje. Prozrazuje, že škola uvažuje také o zakoupení automatu, kde by byly svačiny, třeba jogurty.

(ap)