Studenti se proto rozhodli podniknout výlet i do druhého největšího města naší republiky – Brna.

Výlet se uskutečnil v pátek patnáctého ledna a měl žákům páté a šesté třídy naší školy rozšířit znalosti hlavně v oblasti přírodovědy a vlastivědy.
Brnem stejně jako Prahou jsme se nechali vést pod vedením paní učitelky Dirrové, která nám o každé brněnské pamětihodnosti vždy něco zajímavého pověděla. Zhlédli jsme dominantu Brna – Petrov, společně si převyprávěli pověst O brněnském drakovi a prošli se po Zelném trhu a náměstí Svobody.

Nejdůležitějším bodem v našem programu byla návštěva hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka. Zde jsme s velkým zaujetím sledovali, co všechno se odehrává v naší sluneční soustavě. Obdivovali jsme všechna vesmírná tělesa – Slunce, hvězdy, planety, Měsíc a jiné. Po skončení programu jsme si nakoupili spoustu pohlednic, plakátů a dalších suvenýrů s touto tematikou.

Po krátkém odpočinku v planetáriu následoval výstup na hrad Špilberk. Zde nás zkušený pan průvodce provedl podzemními tunely, chodbami a sklepeními, kde byli dříve vězněni těžcí zločinci.

Na konci celého výletu nechyběl samozřejmě rozchod. Celodenní výlet do Brna byl náročný a chvílemi nám byla pěkná zima. Nicméně stálo to za to!


za žáky páté třídy učitelka Aneta Doležalová