Děti z modré školy v Lačnově se dočkaly nového hřiště. Zdokonalí se na něm v dopravní výchově.

V základní škole ve svitavském Lačnově se asi osm let intenzivně věnují dopravní výchově. „Děti rády jezdí na dopravní hřiště a jak to jde, tak se učíme venku. Toužili jsme obě věci spojit," vysvětlila ředitelka školy Radoslava Renzová. Čtyři roky se připravovali. Uspěli s projektem Škola pro život a podařilo se jim vše skloubit. „Potřebovali jsme peníze na úpravu podloží a na dopravní značky. Ze všeho nejdůležitější pak bylo navrhnout dopravní situaci," popisovala ředitelka. Nakonec se pracovníci školy dohodli a vše přizpůsobili svým možnostem.

Na malém prostoru tak vzniklo minihřiště, kde kromě značek nechybí ani kruhový objezd nebo přechod pro chodce. Podle Radoslavy Renzové sice cesty nejsou tak široké, jak by měly být, ale svůj účel splňují.

Nadšení

Dopravní hřiště, na které teď kluci a holky nemusejí jezdit až do města, slaví úspěch. „Z projektu jsme pořídili deset koloběžek, desatery kolečkové brusle, helmy a chrániče. Děti, které jsou ze vzdálenějších míst, si je mohou vypůjčit a vozit se. Jsou nadšené," dodala ředitelka. Pokud je přijatelné počasí, školáci využívají hřiště každý den.