Jednalo se o akci, která svým rozsahem je v Pardubickém kraji naprosto ojedinělá. Akci iniciovala Krajská rada Junáka Pardubického kraje jako podporu náboru nových členů v téměř čtyřiceti střediscích kraje.

Téměř padesát pořadatelů z řad skautů ze středisek Letohrad a Moravská Třebová a také vlaková četa Mladějovské průmyslové dráhy připravila pro více jak 250 účastníků, dětí mladšího školního věku, velmi zajímavou nabídku jak strávit neděli. Účastníci mohli využít široké nabídky zábavných i poučných stanovišť, která byla společně provázána „nádražáckou“ tematikou. Mohli zdolat lanovou dráhu, vytvořit si suvenýr, vyzkoušet svojí obratnost v disciplínách se zavázanýma očima, smysly, paměť, ostré oko při střelbě ze vzduchovek a mnoho dalšího. Pokud děti úspěšně absolvovaly všechny disciplíny, získaly kartonovou jízdenku. S tou mohly využít největší lákadlo, jízdu parním vláčkem na úzkorozchodné trati z Mladějova do stanice Veksl.

Mnohé z dětí viděly parní vlak poprvé v životě a dokázaly se velmi rychle pro tuto zábavu nadchnout. Navíc si prohlédly mnoho dalších exponátů z éry průmyslové těžby šamotu, nákladní auta, buldozery a další vlakovou techniku. To oslovilo zejména kluky.

Pořadatelé ze skautských řad dokázali, že jsou schopni zorganizovat velmi kvalitní akci pro účastníky z různých koutů (účastníci přijeli např. z Pardubic, Slatiňan, Králík, Letohradu, Vysokého Mýta, Lanškrouna, České a Moravské Třebová), napomohli ozvláštnit jejich běžnou oddílovou činnost, setkat se a navázat kontakty. Dobrá parta z Mladějovské úzkorozchodné dráhy pak prezentovala jejich společné dlouholeté dobré dílo, které se stává významným lákadlem řady turistů do našeho moravskotřebovského regionu.

Závěrem je třeba poděkovat všem pořadatelům z Moravské Třebové, Letohradu a Mladějovské úzkorozchodné dráhy a také všem účastníkům za příjemně strávenou neděli.

JAN STEJSKAL, hlavní pořadatel Junák – středisko Moravská Třebová