„Získali jsme stavební povolení a jsme tak o krok blíže k realizaci celého projektu. Nyní musíme připravit kvalitní žádost o dotaci, z níž by měla být financována převážná část výstavby. Věříme, že s podporou veřejnosti se nám podaří shromáždit také zbytek finančních prostředků,“ sdělila mluvčí Šárka Dočkalová.

V pondělí odpoledne dorazili na místo u městské sportovní haly, kde klubovna vznikne, geologové. Vyzvedli vzorky půdy, které převezli do laboratoře k posouzení. „Musíme zjistit, zda je půda vhodná pro zvolený způsob založení stavby,“ sdělil geolog Vladimír Lašek.

Skauti také usilovně shání peníze na stavbu objektu. Jenom dotace z Evropské unie jim totiž stačit nebude. „Od 18. září mohou lidé podpořit projekt Lilie zasláním dárcovské sms ve tvaru: DMS LILIE na telefonní číslo: 87777. Cena jedné DMS je 30 korun a na konto sbírky připadne 27 korun,“ vysvětlila Šárka Dočkalová.

S projektem se zájemci seznámí také v sobotu na jarmarku na litomyšlském náměstí. Skauti zde postaví mezi řemeslníky svůj stánek. Návštěvníci se mohou opět těšit na „hlídárnu“, kde mohou ponechat své děti vyrobit si něco pro radost.

Podpořit projekt budou moci návštěvníci jarmarku zakoupením trička, placek nebo svým autogramem na podpisové listině, která je již nyní k dispozici v informačním centru na náměstí, u zámku, v knihovně a v kostele Povýšení sv. Kříže.