Sněhové přeháňky zasáhly svitavský okres především v pátek dopoledne. Silničáři ovšem vyjeli do terénu dvě hodiny po půlnoci a zastavili se až odpoledne, kdy přestalo sněžit. Policisté přesto hlásili výjimečně klidnou službu.

Nejhorší situace panovala na Poličsku. Dvě hodiny po páteční půlnoci začalo hustě sněžit. Silničáři krátce poté vyjeli do terénu a od té doby se nezastavili.

„Potíže nám působí především těžký sníh a návěje,“ uvedl vedoucí cestmistr Václav Obolecký z Poličky. V Borové od kolejí až k poličskému masokombinátu jezdily sypače s radlicemi. Nepřetržitě uklízeli cestáři rovněž úsek od poličské hlásky směrem na Svitavy.

„Sotva projedou silnici, silný vítr nafouká sníh zpátky,“ popsal sisyfovskou práci Václav Obolecký. V obou případech se jedná o dvousetmetrový úsek, který vozidla okamžitě ujezdila a souběžně se tvořila ledovka.

Na hlavní tepně svitavského okresu I/35 nezaznamenali silničáři žádné velké problémy. „Sice sněžilo, ale kalamita frekventovaný úsek nepostihla. Ani u tunelu Na Hřebči tentokrát kamiony neuvízly,“ sdělil Jindřich Kabrhel z cestmistrovství v Litomyšli. Lidé se dostali do zaměstnání včas, autobusy i vlaky jely přesně.

Navečer sněžení ustalo. Silný vítr ale dul nadále.