„V letošním roce bychom chtěli dokončit to, co jsme v těch minulých začali," předsevzal jevíčský místostarosta Miroslav Šafář.  V tuto chvíli je řeč zejména o nových chodnících na celém sídlišti. „Dokončena bude závěrečná etapa obnovy chodníků na našem největším sídlišti," potvrdil místostarosta. Práce postupně finišují. Hotovo by mělo být během května, nejpozději v červnu.

Od hřiště 
až po chodníky

První a druhou etapu realizace opravy chodníků na sídlišti v Jevíčku začali už v loňském červenci.  Nejbližší týdny přinesou dokončení etapy třetí.
Ještě je potřeba vyměnit stávající dlažbu za zámkovou na poslední třetině chodníků.

„Celkem jsme na obnovu chodníků vynaložili přibližně dva miliony korun. Z toho jsme získali dotaci 450 tisíc v rámci Státního zemědělského intervenčního fondu," upřesnil Miroslav Šafář.

Nebyla to však jediná investice do sídliště. Postupnou revitalizací si prochází už tři roky. Všechno začalo v roce 2012 vybudováním dětského hřiště za téměř 400 tisíc korun.  O rok později sídliště rozjasnila revitalizovaná zeleň. Město na ní dostalo dotaci 270 tisíc korun, zbylých 70 tisíc doplatilo ze své kapsy. Veškerou snahu o zvelebení sídliště pak zastřešil právě začátek obnovy starých chodníků.„Letos ještě na sídlišti přibude nový inventář jako jsou lavičky a koše za přibližně sedmdesát tisíc korun," doplnil místostarosta a uzavřel tak celkový účet komplexní revitalizace, který se zastavil na částce téměř tři miliony korun.

Nová tvář 
po čtyřiceti letech

Sídliště Karla Čapka vzniklo už během sedmdesátých let minulého století. A jak už to u většiny sídlišť bývá, je to jedno z míst s největší koncentrací obyvatel. Místostarosta prozradil, že nejinak tomu je také v Jevíčku. 
I to byl jeden z důvodů, proč se radní rozhodli, že je nejvyšší čas do revitalizace sídliště investovat.

„Řekli jsme si, že tam máme dluh. Chodníky na sídlišti byly budované  někdy v letech 1974 až 1975. Od té doby se do nich neinvestovalo," konstatoval Miroslav Šafář.  Zato přibližně deset bytovek, které sídliště tvoří, se až na jednu nového kabátu dočkalo.