Exposlanec Pavel Severa prý vůbec nevěděl o tom, jak se bývalý náměstek ministra obrany Jaroslav Kopřiva (KDU-ČSL) snažil zmanipulovat nákup zbraní pro českou armádu.

S Kopřivou jsem o zakázce nemluvil

„Odpovídám na to již poněkolikáté! O ničem nevím, s bývalým náměstkem ministra obrany Kopřivou jsem žádnou takovou zakázku nikdy neprobíral. Natož, že by měla být nějak zmanipulovaná,“ řekl ve čtvrtek našemu Deníku Pavel Severa. Podle něj je celá kauza zbytečně zmedializována. On sám ji považuje za nesmysl. „Nikdy jsem nic podobného neřešil. O celé věci, i o tom, že v tom mám být namočen, jsem se dozvěděl až z médií,“ dodal Severa.

Bývalý poslanec za Pardubický kraj má slíbenou pozici generálního sekretáře TOP 09. Že by o ni mohl vlivem této kauzy přijít, si však nijak nepřipouští. „Toho se vůbec nebojím. Nic jsem neprovedl, a tak nemám mít z čeho strach. Kdyby měli politici reagovat na všechna nařčení, která se k nim dostanou, tak to aby raději z politiky odešli,“ myslí si Pavel Severa, o kterém se rovněž spekuluje v tom smyslu, že měl být nástupcem odvolaného náměstka Kopřivy. „Nic takového nikdy domluvené nebylo,“ vyvrací podle něj jen další ze spekulací.

„Podle mě je to celé absurdní. Vůbec nevím o tom, že by česká armáda podobné nákupy plánovala,“ dodal Severa s tím, že za spojení svého jména s touto kauzou může zřejmě „poděkovat“ lobistům…