Na poutavé vyprávění o cestě po západní Kanadě naváže nyní další cestovatelská beseda. V pondělí 11. února od 17 hodin v klubovně muzea bude Dana Mikulková vyprávět o svých zážitcích z Jižní Ameriky. Doplní ji zástupce Klubu českých turistů pozvánkou na letošní akce.

Sci-fi párty

Skalní příznivci science fiction se mohou opět těšit. Až dosud si povídali například o zaznamenaných projevech mimozemšťanů na Zemi, ale také o záhadách Marsu, Měsíce a Slunce. V příštím měsíci na to naváže neméně lákavé téma Nostradamus. Tento francouzský astrolog a lékař v 16. století předpovídal budoucnost lidstva do roku 3000. V pondělí 25. února od sedmnácti hodin ve velké klubovně domova důchodců bude na programu film o roli proroků a vizionářů v dávných i dnešních společnostech.

Nabídka výtvarníkům

Moravskotřebovský Senior klub plánuje hodně dopředu. Na sklonku léta by chtěl uspořádat výstavu prací místních umělců – výtvarníků, malířů, keramiků, fotografů, sběratelů kuriozit a tak podobně.

Již nyní chce vyzvat spoluobčany, kteří mají chuť představit svá díla, aby se přihlásili. K tomu účelu si mohou vyzvednout v Turistickém informačním centru na náměstí v Moravské Třebové přihlašovací lístky, vyplnit je a odevzdat tamtéž. Čas na to mají do června. Bližší informace jsou k dispozici na telefonním čísle 777 691 903.

(sl)