Zbývají už jen poslední kontroly a proškolení personálu.

Ve druhém čtvrtletí letošního roku by měl být otevřen domov pro seniory v Bystrém. „Nyní zbývá zkontrolovat případně vzniklé závady po zimě a odstranit je. Vybavení a zařízení je již nainstalováno. V následujících dnech budeme intenzivně pracovat na výběru pracovníků, kteří zajistí chod domova, a jejich zaškolení,“ sdělil bysterský starosta Miloslav Sejkora.

Kapacita domova je osmašedesát lůžek. „Klienti budou ubytovaní v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Nové zařízení je určené především pro seniory z našeho města a okolních obcí, které jsou členy Svazku obcí AZASS,“ uvedl starosta. Investorem a zřizovatelem je totiž právě svazek obcí. Jeho členem je rovněž Bystré a dalších dvacet šest obcí v regionu včetně Poličky.

Domov poskytne svým klientům komplexní sociální služby. „Moderní zařízení nabídne služby pro plnohodnotný, důstojný a bezpečný život seniorů. Zajistíme celodenní ošetřovatelskou a zdravotní péči a rehabilitaci. Samozřejmostí bude také každodenní stravování,“ přiblížil Miloslav Sejkora. Obyvatelé najdou v domově také společenské prostory a místo pro relaxaci, kiosek, velkou zahradu s odpočinkovými zónami a cestičkami. Domov standardně doplňuje vnitřní výtah a bezbariérový přístup.

Domov pro seniory budou mít brzy také Svitavy, kde přestavují část Domova na rozcestí. O vybudování podobného zařízení uvažují rovněž v Litomyšli.