S gotickým hradem má velké plány. Přivítal proto finanční pomoc města Poličky, pod které památka patří. „Nedávno jsme dokončili opravu střechy domu zbrojnošů a pilně pracujeme na obnově ubytovny a restaurace,“ přibližuje velké změny Miloš Dempír. Do finálního stavu by chtěl uvést expozici v hradním paláci, která navodí atmosféru bydlení na zdejší památce v devatenáctém století.

V jarních měsících naváže důkladnou úpravou hradní zahrady. „Chci spolupracovat s různými institucemi, ale v nejhorší variantě si zahradu dáme do pořádku sami. Uvedeme ji do klasické podoby, a to na ovocný sad, růžovou a bylinkovou část,“ popisuje vytvoření odpočinkového místa pro turisty mladý kastelán.

Přes víkend je na gotické památce sám, ale má pro strach uděláno. Zlodějů se nebojí. Se psem Míšou pravidelně obchází hrad. „Lidé alespoň vidí, že zde někdo přebývá a hlídá. Při kontrole nás z bezpečné vzdálenosti jistí nejstarší obyvatel zdejší památky, kocour Mikeš. Ten patřil prvnímu kastelánovi Jiřímu Čtrnáct,“ popisuje každodenní prohlídku terénu Miloš Dempír.

S hradem se však zatím stále seznamuje. Za týden není možné obsáhnout celý objekt. Ještě nějaký čas potrvá, než se pro něj prostředí stane domácím. První návštěvníky by chtěl přivítat o Velikonocích.