Ve Svitavách vzniklo nové občanské sdružení. Členové litomyšlského Patriotu zatím neví, zda do voleb půjdou. Obě sdružení se prezentují na internetových stránkách. Patrioti tu navíc vedou diskuzi na různá témata.

Sdružení Naše Svitavy spustilo před několika dny svůj web. Na něm prezentují své cíle. „Chceme občanům nabídnout alternativu pro letošní komunální volby. Jít do voleb je totiž náš hlavní záměr. Svých cílů hodláme dosáhnout obklopením se schopnými a pracovitými lidmi. Svitavám nejvíce chybí kontakt mezi radnicí a občanem,“ sdělila za sdružení Naše Svitavy Lenka Suchánková. Mezi jejich cíle patří větší využití Fabriky. „Musíme především v lidech změnit negativní postoj k Fabrice. Ta bude velmi emotivním volebním tématem,“ dodávají členové sdružení.

Již předloni vzniklo v Litomyšli sdružení Patriot. Původně jednalo s městem o situaci v parkování na náměstí. Jejich zájmy se ale rozrostly. Na svém fóru nyní diskutují o všem, co se v Litomyšli děje. A půjdou i oni do komunálních voleb? „Definitivní rozhodnutí ještě nepadlo. V rámci sdružení o tom vedeme diskuze. Máme ale své živnosti, které roky budujeme, proto chceme přistoupit k záležitosti zodpovědně. Do voleb je ale ještě dost času,“ sdělil Radek Pulkrábek ze sdružení Patriot.

Zástupcům obou uskupení jde především o to, aby radní více brali v potaz názor lidí. Chtějí se podílet na správě veřejných věcí. Podle odborníků mají šanci uspět, pokud najdou mezi voliči dostatek příznivců.