„Dříve se zde prezentovaly jen ruční práce od místních občanů. Kdo co uměl, to přišel ukázat. Postupně se začaly nabalovat další věci, mateřská škola vystavovala práce dětí, zvali jsme místní zahrádkáře, ti nám doporučili další známé a pomalu se tak přešlo k výstavám dnešní podoby," uvedla ředitelka zdejší mateřské školy Václava Tmejová. 
 

O víkendu tak mohli návštěvníci vidět a případně zakoupit všemožné výrobky a produkty od místních prodejců a občanů. Nechyběly zde výpěstky zahrádkářů, včelí produkty, kosmetika, voskové výrobky, teplá medovina na zahřátí, medové perníky, domácí bylinky a koření, výstava prací dětí ze základní školy, řezbářské výrobky a také výsledky práce šikovných místních žen v podobě háčkovaní, šití originálních oděvních doplňků, tašek, plstěných doplňků i šperků, bytové doplňky, patchwork i jemné výšivky. A jelikož se blíží konec roku, mohli si návštěvníci zakoupit vánoční dřevěné, korálkové i slámové ozdoby, užitkovou i dekorativní keramiku nebo dřevěné hračky pro děti. 
 

„Letos zde máme poprvé také výstavu panenek," doplnila Václava Tmejová. Ta znázorňovala situace jako jsou například Vánoce, Svatý Mikuláš, Prvomájový polibek nebo Zabijačka. 
 

Podzimní výstavu svojí přítomností obohatila i autorka převážně dětských knih Eliška Polanecká, která zájemcům ochotně povyprávěla o své tvorbě a jejíž knihy zde bylo možné, mimo jiné, také zakoupit. 
 

Kulturní komise při plánování nezapomněla ani na nejmenší a pro ty zde byly připravené pracovní dílničky, kde si mohly děti hrát 
a popustit uzdu kreativitě pod dohledem paní učitelky. 
 

Každý rok výstavu doplňuje i fotogalerie na určitý námět a s tím spojené doplňky. Letošní rok zaměřili hlavně na snímky a videa 
z akcí obce za celý rok, týkající se celonárodní soutěže Vesnice roku, ve které Sebranice zvítězily.