V těchto dnech je objíždí divadelní ochotníci, kteří vystupují pod jménem POPRASKD (Poličsko- pražská skupina kočovných divadelník). „Jsme parta kamarádů, kteří týden v létě objíždí 
s vozem vesnice a hrají pro radost," řekla dlouholetá členka souboru Lenka Navrátilová.

Oldřiš – Borová – Pustá Rybná – Krásné – Březiny – Milovy. To je trasa, na které se skupina herců pohybuje 
a dělá tak radost publiku, které dorazí z blízka i zdáli do hospodských sálů, sokoloven, nebo kulturních domů, aby zhlédlo hru Čerti na Karlštejně. „Premiéru měla tato hra před deseti lety. Během roku nezkoušíme a sejdeme se až těsně před kočováním. Kdo má chuť hrát tak má možnost a principál vše zařídí," vysvětlila Lenka Navrátilová.

Vše vypadá jako naprostá pohoda bez řádu a pevného programu. Přesně tak to je! Pevně dán je pouze začátek představení a mezitím je naprostá volnost, naplněná přátelským setkáním těch, kteří se třeba celý rok nevidí a týden dovolené stráví způsobem, který jako by zdánlivě nepatřil do dnešní mnohdy uspěchané doby.

Většina diváků, která dorazí na představení, je místních. „Přijíždí za námi však i kamarádi, kteří nás znají, ale v jiných rolích. Obě skupiny však očekávají legraci a odreagování," sdělila Lenka Navrátilová.

Kočovné divadlo má za sebou více než dvacetiletou historii. Vzniklo jako studentský nápad na plese poličského gymnázia. Už to napovídá, že jedním z „otců zakladatelů" nemůže být nikdo jiný než, Petr Erbes. Jeho jméno zná v Poličce každý, kdo k divadlu jen přičuchl. „První skupina divadelníků vyrazila kočovat v roce 1992. Z té doby jsme u této činnosti zůstali pouze dva," řekl principál.