Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh vbrzku zveřejníme.

Krok k novému životu?

Rád bych se prostřednictvím vašeho deníku seznámil s dívkou či ženou ve věku 25 38 let štíhlé postavy s výškou do 170 centimetrů. Měla by být hodná, spolehlivá, dobrá hospodyně, tolerantní organizátorka, zkrátka taková, která mě pochopí a nebude mi vyčítat mou minulost. Měla by mít ráda hudbu, knihy, filmy, přírodu a zvířata.

Jsem svobodný, bezdětný, ve věku 35 let, štíhlé 178 cm vysoké postavy, sympatický a citlivý, se smyslem pro humor. Prozatím jsem kuřák, ale rád bych se s tím časem vypořádal. Miluji kulturu, čtu rád hodnotnou literaturu, která člověku něco dá. Uvítal bych ženu s vlastním bydlením, případně i s malým dítětem. Mám děti rád a časem bych se nebránil i založit rodinu. Rodinné zázemí je to, co mi opravdu schází. V minulosti jsem preferoval sice svou volnost, ale dnes se cítím osamocen. Měla by žít ve východních Čechách nebo na Moravě, vlastně kdekoliv, hlavně, aby se mi ji podařilo nalézt.

Píšu pravdu, nemám rád přetvářku a lži. Uvítal bych nejprve pár dopisů, případně mailů. V případě vzájemných sympatií si více povíme při osobním setkání.

Toto je můj krok k seznámení a novému životu. Doufám, že se mi ozve dívka nebo žena, která podobně jako já postrádá společné zázemí. Napiš mi, prosím, svou adresu, telefon či případně e-mailovou adresu.

Čekám a těším se na odpověď.

David z Jaroměře

Hledám ženu, se kterou bych mohl prožívat radosti i starosti života

Jsem pravidelným čtenářem Řádků důvěry. Každý článek si pozorně přečtu a o každém pisateli přemýšlím. Nepíši do nich poprvé, ale bohužel mi nikdy neodpověděla žena, která by chtěla žít a pracovat na vesnici.

Takových žen, jako byly naše maminky a babičky, je už dnes málo. Jsem vysoký 190 centimetrů a je mi 59 let. Jsem bezdětný vdovec v invalidním důchodu, katolík, nekuřák a abstinent. Mezi mé záliby patří práce kolem domu a na zahrádce, chovám drobná hospodářská zvířata. Rád se podívám na pěkný film v televizi, poslechnu si rád dechovku.

Nejsem žádný škarohlíd, mám rád legraci. Nehledám žádnou služku, ale ženu, se kterou bych mohl prožívat radosti a starosti dnešního života.

Třeba se stane zázrak a odepíše mi obyčejná, věřící žena katolička, která nebude hledat jen bohatství, ale i jiné hodnoty, které už dnes nejsou zřejmě tak moderní, jako je láska, úcta, věrnost a čestné jednání. Prosím všechny, které můj dopis oslovil a budou mi chtít odepsat, aby uváděly v dopise svou adresu, mobil nemám.

Jaroslav z východních Čech

Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na: Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e-mailovou adresu G.Capouskova@vlp.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme. (red)