Vyrazte na letiště do Moravské Třebové. Užijete si spoustu zábavy, něco se dozvíte a ještě pomůžete dobré věci.

V pátek 27. srpna a v sobotu 28. srpna se koná na letišti v Moravské Třebové benefiční akce na podporu sbírkového projektu Pomozte dětem! Na páteční koncert naváže sobotní Dětský a letecký den pro veřejnost a pro znevýhodněné děti a nízkoprahové kluby.

Zajímavý je ovšem už páteční program, proto si výlet do Třebové naplánujte na dva dny. Celý pátek se uskuteční společné cvičení a školení Armády České republiky a Horské služby ČR. Akce je volně přístupná pro veřejnost. Večer, od osmnácti hodin, bude zasvěcený hudbě. Návštěvníci si užijí při benefičním koncertu S kuřetem do oblak. Muzikanti budou mít netradiční předskokany. Zhlédnou jedinečnou trampolínovou show a seskok parašutistů z Kolína. Hlavní kapelou, která zahraje na koncertu, je Eddie Stoilow. Patronkou benefice je Alena Zárybnická, kterou lidé znají nejen z předpovědi počasí v České televizi.

Sobota se na letišti ponese v duchu sportu, létání a zajímavých ukázek. Program začíná v jedenáct hodin. Pro návštěvníky budou připravené sportovně zábavné atrakce, trampolíny, ADBT – bungee, trampolína, nafukovací lezecká stěna, prohlídka letadel, soutěže a trampolínová show. Lidé mimo jiné uvidí ukázky záchranné práce vojáků a hasičů. Nebude chybět letecká akrobacie na kluzácích nebo školení první pomoci Českého červeného kříže. Nejen řidiče zaujme trenažér Formule 1 nebo záchrana posádky z hořícího automobilu.

Nad hlavy návštěvníků se vznesou modely letadel a možná historická letadla. Hosty akce jsou letecký akrobat Martin Šonka a Jan Rozlivka, olympijská naděje pro OH Londýn ve skocích na trampolíně Zita Frydrychová nebo musherka Jana Henychová.

Celý den bude probíhat projekt V pohybu na podporu sbírkového konta Pomozte dětem!