Třešnička na dortu zábaly z mořských řas

Soutěžící Milada Anýžová, Jaroslava Neužilová a Milan Pavliš si vychutnali už sedmou proceduru v relaxačním centru Savitar v Litomyšli. Tentokrát se nechali „oplácat" mořskými řasami. To jsou lázeňské zábaly neboli vichy sprcha.

Bahno

Mořské bahno díky svým absorbujícím vlastnostem čistí a vyhladí strukturu pokožky. Působí účinně proti otokům. Přípravek je stoprocentně přírodního původu a pochází z hlubin Mrtvého moře. Obsah minerálních látek a stopových prvků podporuje organismus ve vylučovacím procesu. Bahno aktivuje prokrvení a regeneruje organismus.

Soutěžící si zábaly náramně užili. „Vichy zábaly byly opravdu zajímavé. Paní nanesla na celé moje tělo peeling, což bylo mořské bahno z Mrtvého moře. Celou hodinu jsem se potom prohříval zakrytý v parním zábalu. Z těla tak odešly nečistoty a celý jsem se prokrvil a zregeneroval. Pokožku jsem měl potom pěkně jemnou a vyhlazenou. Cítil jsem se fakt svěží, bylo to moc příjemné," uvedl po proceduře Milan Pavliš z Jedlové.

Paráda!

Jako znovuzrozené odcházely z relaxačního centra Savitar v Litomyšli po zábalu také obě dámy. „Zábal, to byla pro mě vysloveně třešnička na dortu. Zlepšila se mi celulitida, jsem naprosto spokojená. Člověk si tam tak pěkně ležel, opravdu jsem si to užívala," řekla Milada Anýžová z Opatovce.

Účinek mořských řas pocítila na svém těle i Jaroslava Neužilová z Litomyšle. „Opravdu hodně se mi to líbilo. Natřeli mi celé tělo řasami, přehodili takový stan a pustili osvětlení, které měnilo barvy," popisovala proceduru Jaroslava Neužilová. Na této relaxaci byla poprvé a velmi si ji pochvalovala. „Krásně se mi prohřál organismus. Zábal pečoval o tělo, bylo mi pak nádherně, nic mě nebolelo, cítila jsem se dokonale osvěžená. Vážně moc příjemné," svěřila se Jaroslava Neužilová.

Soutěžící se shodují, že by si většinu procedur zopakovali. Na některé proto vyrazí i po novém roce sami.

Zábaly v Savitaru

Lázeňské zábaly - vichy sprcha

Komfortní stůl nabízí kombinaci zábalových procedur a hydroterapie spolu s působením světelné terapie.

Speciální masky a zábaly

Slouží k ošetření pokožky celého těla. Jsou určené k redukci tukové tkáně, proti celulitidě, k detoxikaci, zpevnění a regeneraci pokožky. Dále mají zábaly dobrý vliv na klouby a svalstvo.

Peeling

Před každým ošetřením těla je nutné provést očištění peeling. Zbavit pokožku nečistot, zbytků krémů, toxinů a odumřelých buněk. To ji připraví pro další ošetření, aby lépe přijímala ingredience, aktivní látky a minerály z dalších produktů.

Lymfodrenáž vyplavuje škodliviny

Trojici našich soutěžících čeká osmá procedura. Tentokrát se vydají do relaxačního centra Savitar v Litomyšli na lymfodrenáž.

Lymfodrenáž pomáhá nejen proti celulitidě. Odstraňuje celulitidu, ulevuje oteklým nohám, zrychluje metabolické procesy v těle, vyplavuje toxické látky. To vše dokáže lymfodrenáž. Funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému.

Lymfatické uzliny zachycují nečistoty, které proudí lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá.

Za normálních okolností protékají lymfatickým systémem denně zhruba čtyři litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie a látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů.

V čem tkví tajemství lymfodrenáže? Má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

Naši soutěžící Milada, Jaroslava a Milan půjdou na lymfodrenáž poprvé. Příští týden ve čtvrtek se dočtete, jak si ji užili a co na moderní metodu říkají. (as)

Dejte pod stromeček svým blízkým odpočinek a relax!

Ještě nemáte vánoční dárky? Hledáte něco originálního? Tak právě pro vás máme jeden tip! V relaxačním centru Savitar v Litomyšli vám zpříjemní výběr dárků pro vaše nejbližší. Věnujte jim dárkový poukaz na odpočinek. V relaxačním centru lze zakoupit dárkové poukazy na wellness, zábaly nebo masáže. Je možné zakoupit je na určitou částku, nebo přímo na vybranou proceduru.

Savitar nabízí speciální balíčky:

Víkend plný relaxace

Wellness 60 minut relaxace

Provoz v přízemí v historickém sklepení domu zahrnuje vodní procedury vířivku, zábavné sprchy, tropický déšť, saunový svět, parní lázeň s možností aromaterapie s hvězdným nebem.

Odpočinek v relaxační zóně 60 minut.

Odpočinková zóna s vyhřívanými lůžky plynule navazuje na solární louku, která je novinkou v oblasti relaxace.

Ubytování + snídaně pro jednu osobu na jednu noc. Připraven je luxusní apartmán.

Prodloužený víkend plný relaxace

Wellness celkem 60 minut relaxace 

Zábal ve vichy sprše

Komfortní stůl nabízející kombinaci zábalových procedur, hydroterapie s působením světelné terapie. Ošetření těla s výběrem zábalů hroznové víno, mořské řasy.

Odpočinek v relaxační zóně 60 minut.

Ubytování + snídaně pro jednu osobu na dvě noci v luxusním apartmánu.

Více informací: www.savitar.cz

Soutěž Deníku vrcholí!

Naše trojice soutěžících Jaroslava Neužilová, Milada Anýžová a Milan Pavliš absolvuje celkem osm procedur.

Za sebou jich mají už sedm. Relaxaci mají naplánovanou až do Vánoc a vy jste mohli každý čtvrtek ve Svitavském deníku sledovat, jak se jim dařilo. Na závěr vyhlásíme sympaťáka soutěže, kterého určíte právě vy, čtenáři! O vítězi rozhodnete v internetovém hlasování, které spustíme po poslední proceduře.