Milada, Milan a Jaroslava vyzkoušeli teplé rýžové měšce

To je masáž rýžovými měšci, kterou si užili naši soutěžící Milada Anýžová z Opatovce a Milan Pavliše z Jedlové. Jaroslava Neužilová z Litomyšle si odpočinula při masáži lávovými kameny.

Masáž rýžovými měšci má původ ve východní Asii. „Měšec je naplněný speciální kulatou rýží, kterou nahřívám suchým teplem. Efekt masáže spočívá v tom, že když se masíruje přes klouby, tak se prohřívají jak svalové fascie, tak i sval kolem kloubu. Navíc je masáž příjemně relaxační, jak je slyšet jemné vrzání rýže," vysvětlila masérka Alena Mistrová z centra Savitar.

Masáž rýžovými měšci uvolňuje klouby a masérka po nahřátí pěkně rozmasíruje zatuhlé svaly. „Soutěžícím jsem masírovala páteř a široký zádový sval. Pak jsem jim nechala měšce prohřívat na meridiánech. Z člověka přitom spadne veškerý stres. Masáž je vhodná pro všechny věkové skupiny. Pozor by si ale měli dávat lidé, kteří se léčí se srdcem, mají vysoký tlak a také těhotné ženy," uvedla Alena Mistrová.

Masérka plátýnkové měšce plné rýže namáčí do nahřátého oleje, který se tak krásně dostává do rýže. Lidem pak chvíli nechá měšce v dlaních. „Rýže dobře promasíruje ruce," podotkla masérka. Dodává, že lidé si sami při masáži řeknou, kde co cítí, jaké mají problémy. S bolestivými místy na těle tato masáž zachází s poddajně šetrnou a něžnou péčí. Přitom se do postižených míst účinně dostávají oleje.

Fantastické!

Milan Pavliš i Milada Anýžová si masáž rýžovými měšci pochvalovali. „Byla jedním slovem zajímavá. Netušil jsem, že masáž může být až takhle příjemná. Předčila moje očekávání," řekl bezprostředně po masáži Milan Pavliš. Tvrdí, že zatím masáže nepotřeboval, ale protože má náročnou práci u pecí, tak s nimi asi začne. „Bylo to fantastické, příjemné. Cítím se lehce. Bolelo mě z práce za krkem, ale teď je to paráda," dodal Milan Pavliš.

Odpočinek pod rukama zkušené masérky si užívala i důchodkyně Milada Anýžová. Sice je v penzi, ale chodí ještě na brigádu do zemědělského družstva, takže relaxaci uvítala. „Byla to báječná masáž. Masérka mě vzala od palce až po páteř a krásně mě uvolnila. Cítila jsem příjemné teplo a energii. Cítím se jak znovuzrozená. Je to prostě úžasné," svěřila se s pocity Milada Anýžová. Takovou masáž, jakou absolvovala v centru Savitar v Litomyšli, zažila vůbec poprvé. „Rozhodně ji chci brzy zopakovat. Uvažuji, že bych si dala k narozeninám víkendovou relaxaci v Savitaru," poznamenala nadšená Milada Anýžová.

Sílu hřejivých lávových kamenů si vychutnala Jaroslava Neužilová z Litomyšle. Kvůli problémům s krční páteří měla z masáže trochu strach, ale odcházela z centra krásně uvolněná. „Chodila jsem kdysi na elektroléčbu, ale vůbec mi nepomohla. Masérka v Savitaru mi ale vše vysvětlila a musím říci, že opravdu umí, je zkušená. S lávovými kameny jsem moc spokojená, bylo to příjemné. Dva kameny mi dala masérka do ruky a pak i na chodidla. Cítila jsem krásné teplo," řekla Jaroslava Neužilová. Na masáže do relaxačního centra Savitar prý bude chodit častěji.

Masáž se provádí s kameny vulkanické horniny, která vznikla na svazích aktivních sopek a pomalu vychládají. Tyto kameny obsahují obrovské množství užitečných mikro a makro elementů hořčíku a železa. Mají schopnost dlouho udržet teplo.

Horké kameny ulevují od chronické bolesti v zádech a šíji. Pomáhají k relaxaci svalů a zklidňují. Čím déle trvá přenos tepla z kamene do těla, tím hlouběji proniká teplo do svalové tkáně. Teplo může proniknout až do hloubky čtyř centimetrů.

Použití teplých kamenů má pozitivní vliv na organismus, jeho stimulaci a detoxikaci. „Pokládám lávové kameny na meridiány, podél páteře na široký zádový sval. Člověka si nejprve uvolním a potom ho jemně masíruji. Kameny přitom namáčím do teplého oleje," přiblížila masáž Alena Mistrová.

Soutěžící se vydají relaxovat na solární louku

Trojici našich soutěžících čeká čtvrtá procedura. Tentokrát se vydají do relaxační zóny centra Savitar v Litomyšli.

Relaxační místnosti jsou vybavené pohodlnými polohovacími lehátky a vyhřívanými lehátky, která jsou určená pro odpočinek. Navštíví také solární louku, která je novinkou v oblasti relaxace. Dochází zde ke spojení prohřátí organismu, uvolnění svalstva a velice pozvolnému opalování. Solární louka blahodárně působí na organismus. Přispívá k lepšímu prokrvení pokožky, zlepšuje vegetativní nervový systém.

Posiluje také krevní oběh a tvorbu krve. Napomáhá rychlejšímu odbourávání škodlivých látek a zlepšuje celkovou obranyschopnost organismu. Solární louka posiluje zdraví a celkovou vitalitu člověka.

Jak relaxovali naši soutěžící, se dočtete již za týden! (sa)

Soutěž pokračuje až do Vánoc!

Naši trojici soutěžících Jaroslavu Neužilovou, Miladu Anýžovou a Milana Pavliše čeká celkem osm procedur. Za sebou mají už tři. Relaxaci mají naplánovanou až do Vánoc a vy můžete každý čtvrtek ve Svitavském deníku sledovat, jak se jim daří. Na závěr vyhlásíme sympaťáka soutěže, kterého určíte právě vy, čtenáři!
O vítězi rozhodnete v internetovém hlasování, které spustíme po poslední proceduře.