Naši republiku reprezentovalo šest kadetů, především Východočechů. Jedním z nich byl i patnáctiletý Patrik Netolický ze Svitav, který závodí za Rybářský sportovní klub Pardubice. K rybaření jej přivedl otec Karel, bývalý trenér české reprezentace žen a juniorů, již v šesti letech.

Rodinnou tradici drží i Patrikovi starší bratři Petr a Pavel. S Pavlem má Patrik společnou zálibu v lovu udicí na plavanou, muškařina, které se věnuje Petr, jej ale nebaví. „Hned od začátku mě na plavanou ryby braly, a tak jsem u toho zůstal a držíměto dodnes. Žádnou rybářskou školu ale studovat nechci, chci být elektrikářem,“ vysvětlil Patrik a znovu nahodil nástrahu.

Největším Patrikovým úspěchem jsou dvě medaile z Mezinárodního mistrovství České republiky v letošním roce – zlatou získal v kategorii jednotlivců a stříbrnou v družstvech. V jednom závodě, dokonce právě tady v Pardubicích, nachytal až 15 kilo ryb. A jaké jsou ambice do budoucna? „Samozřejmě vítězství na mistrovství světa. Nic většího už není. Je to ale boj a záleží na rychlosti, přesnosti a zkušenostech,“ dodal Patrik.