„Pozval jsem všechny, kteří se podíleli na tvorbě celé růžovky. Chtěl jsem jim vynahradit alespoň částečně jejich čas a úsilí, které sranda projektu věnovali,“ řekl Miroslav Koupil, obyvatel vyzdobeného domu.

První šok po příjezdu z dovolené minulý pátek již překonali a na bydlení v růžovém obydlí si zvykli. „Domů chodíme po čtyřech a v obývacím pokoji máme tmu, neboť okna jsou jen namalovaná. Přesto si „nové“ bydlení užíváme a spolu s námi sousedé i náhodní kolemjdoucí, kteří si vše fotografují,“ dodala Dáda Koupilová.

Na legrácky a recesi v podání Koupilových a jejich kamarádů si sousedé již zvykli. Někteří se dokonce do podobných akcí, jako byla tvorba „ordinace“, také zapojili.

Legrácky tradicí

„Před dvěma lety jsme Koupilovým dům fiktivně prodali. Takže celou dovolenou odmítali kupce. Rok na to je u domu vítala po příjezdu figura „ožraly“ a hromada prázdných lahví,“ připomněla předešlé legrácky sousedka Hana Dostálová. Ta spolu se svým manželem a dalšími kamarády stála u zrodu letošního projektu. „Nejdříve jsme chtěli přemístit pouze dveře. Poté nás napadlo namalovat fasádu na růžovo a pak už byl jen krůček k tomu, aby se z domu stala seriálová ordinace,“ vzpomínala Hana Dostálová. Vymyslet akci bylo otázkou několika málo minut. Celá realizace zabrala devět hodin. „Sedm hodin trvalo upravit terén, uříznout desku a pomalovat ji. Další dvě hodiny jsme to celé instalovali,“ přiblížila sousedka.

Čtvrteční akce nebyla pouze netradičním poděkováním. Všichni tvůrci a manželé Koupilovi se převlékli do doktorského oblečení. „Uniformu“ zdravotního bratra dostal rovněž pes. Skvělá nálada byla důkazem toho, že sousedské vztahy jsou v ulici za sokolovnou v nejlepším pořádku. Co chystají na příští rok, nikdo neprozradil. Na netradičně vyzdobený dům se mohou zájemci podívat až do neděle.