Zastupitelé Litomyšle mají na programu dva zásadní body. „Budeme schvalovat závěrečný účet za rok 2010. Materiál je stejně rozsáhlý jako rozpočet města. Projednáme také územní plán a budeme schvalovat jeho zadání pro realizační tým,“ sdělil místostarosta Radomil Kašpar. Zastupitelé se určitě dostanou v diskuzi i k problematice rychlostní silnice R35. „Požadavek ministerstva dopravy a Pardubického kraje zní, abychom do územního plánu zahrnuli obě dvě trasy, tu bližší i vzdálenější. Náš územní plán je ve fázi vzniku. Očekáváme, že jednoznačné zadání dá EIA a také hlasování krajského zastupitelstva. Věříme, že budou mít rozum a schválí tu vzdálenější trasu, kterou požadujeme i my,“ vysvětlil Radomil Kašpar.

Územní plán radní už dvakrát představili i veřejnosti. „Konkrétní znění pak vyvěsíme i ve městě, aby se s ním lidé dobře seznámili,“ dodal starosta Michal Kortyš.

A kromě důležitých bodů jednání bude mít zítřejší zasedání ještě jednu premiéru. Zastupitelé už nebudou při hlasování zvedat ruce. Poprvé budou hlasovat elektronickým zařízením. Jednání v Lidovém domě začíná v šestnáct hodin.