Vloni v listopadu se ve Svitavách otevřelo Centrum estetické medicíny. O možnostech hovoří jeho lékařka Eva Nývltová.

Jaké služby centrum nabízí? Vzniklo z potřeb pacientek?

V podstatě ano. Jsem specializací chirurg a tak původní záměr byl vybudovat ve volných prostorách budovy Inmed laserovou ambulanci k odstraňování jizev. Zajímala jsem se ale již delší dobu o estetickou medicínu. A tak z původní myšlenky nakonec vzniklo centrum s moderním přístrojovým vybavením.

O co mohou klienti v centru požádat? Zeštíhlíte je, vyhladíte vrásky?

Provádíme nebolestivou liposukci. Odstraňujeme pigmentové skvrny, žilky nebo nerovnosti pleti. Korigujeme jizvy. Aplikujeme výplně vrásek kyselinou hyaluronovou nebo botulotoxin. Máme přístroj na formování postavy nebo provádíme trvalou redukci ochlupení. Po konzultaci kožního lékaře odstraňujeme některá znaménka a výrůstky laserem.

Je o nabídku velký zájem? Plníte přání ženám i mužům?

Ženy jsou samozřejmě v převaze, ale chodí i muži. Naším prvním klientem byl právě muž. Jednalo se o odstranění tuku z oblasti břicha u sportovce. Asi největší zájem je o odstranění tuku a léčbu celulitidy. Provádíme rozbíjení tukových buněk ultrazvukem. Oproti klasické liposukci jde o zákrok zcela nebolestivý. Nejsou po něm žádná omezení, krevní výrony a není nutné nosit stahovací prádlo. Metoda není ovšem určena k léčbě celkové obezity, ale řeší lokální nahromadění tuku v oblasti břicha nebo stehen.

Centrum je určeno pro klienty různého věku, což je dáno nabídkou zákroků. Převažuje ale klientela od středního věku výše. Mladé ženy využívají spíše depilace a formování postavy, případně léčbu celulitidy. V ostatním jim zatím pomůže příroda.

Provádíte kosmetické zákroky?

Velký zájem jsme zaznamenali o laserové masky a tzv. „žehličku pleti“. Jedná se o ošetření pleti obličeje, eventuálně krku a dekoltu intenzivním pulsním světlem. Je to určitá forma omlazení pleti. Zájem je také o korekci vrásek. Naše ošetření si občas vyžádá spolupráci i s kosmetičkou a pedikérkou.

Hradí některé zákroky zdravotní pojišťovna?

Bohužel ne. Estetické výkony nehradí žádná zdravotní pojišťovna. A to i v případě léčebného laseru, který máme a kterým lze zklidnit záněty v kůži, akné nebo hojit čerstvé jizvy. Úspěšně jsme touto léčebnou metodou například zkrátili léčbu obrny lícního nervu z původně počítaných dvou až tří měsíců na tři týdny. Tyto výkony si ale musí klient zaplatit sám.

Když jdete po ulici, všímáte si lidí? Vidíte nedostatky, které byste uměla odstranit?

Dívám se a v duchu uvažuji, co a jak by se dalo ovlivnit. Zásadou estetické medicíny by ale podle mne mělo být zlepšovat a nikoliv předělávat. Výsledkem by měla být vylepšená pleť a přirozený výraz. Takový výsledek se pak může příznivě odrazit také na psychice ženy, zejména potom na jejím sebevědomí.