Špatné pořadí

„Největší výmoly zasypali před časem kamením. Tím celá oprava nejhoršího úseku skončila. Když jsem si na obecním úřadu znovu stěžovala na nebezpečný stav cesty, tvrdili, že na další obnovu nemají peníze. Najednou však vidím, že se pustili do oprav silnic, které byly v daleko lepším stavu. Nevěřila jsem vlastním očím,“ zlobí se Marie Svobodová, která po cestě každý den chodí domů.

Starostka Alena Vodehnalová slibuje lidem nápravu: „Domluvila jsem se silničáři, že rozbitou komunikaci prozatím upraví, aby vydržela přes zimu, než ji příští rok opraví. Letos v rozpočtu již na kompletní rekonstrukcinemámepeníze.“ Obyvatelé se tedy nedočkají ani opravy druhé silnice, která je rovněž v havarijním stavu.

„Lidé si stěžují, ale my s tím nemůžeme nic dělat, jedná se totiž o majetek Pozemkového fondu ČR,“ zdůvodňuje Alena Vodehnalová letitý a setrvalý stav příjezdové cesty. „Zastupitelé obce nás již kontaktovali. Ještě prověří, jestli komunikaci v minulosti postavili za peníze obce či nikoliv. V prvním případě jim pozemek převedeme bezplatně, v opačném by ho museli odkoupit,“ vysvětluje postup pro získání komunikace vedoucí svitavského pozemkového fondu Josef Češka.

Zatímco jedni jásají nad zbrusu novými asfaltkami, druzí se musí smířit s tím, že ještě po nějaký je místo přístupové cesty k domovům čeká tankodrom. Až zastupitelé vyřeší vlastnictví kritických pozemků a získají dostatek peněz, přistoupí k opravě.