„Opravit letos vozovky po zimě je pro nás o něco náročnější než v minulých letech," přiznal technický ředitel Sportesu Svitavy Petr Horký. Výtluků je tady víc.

Drahé výtluky

„Dát je do pořádku bude dražší. Každý rok nás přijdou jarní opravy na zhruba jeden milion, letos to bude o něco více," vyhodnotil ředitel Horký. Práce na vozovkách samozřejmě omezují provoz. „Snažíme se, pokud je to možné, dělat jarní údržbu za provozu. Většina řidičů omezení chápe a toleruje. Najdou se ale i tací, kteří nadávají a nechápou, proč musejí zastavit, případně chvíli počkat," poznamenal Petr Horký. V každém případě ale při opravách vozovek pracovníci Sportesu provoz neuzavírají a snaží se je dělat jen při jeho omezení.

Díry zaplátovali

Díry v silnicích pomalu mizí také v Moravské Třebové. Tamní technické služby jich už většinu zazáplatovaly. „My jsme nejprve zaasfaltovali větší díry, kde jsme museli dělat i kus povrchu kolem, teď už odstraňujeme ty menší," vysvětluje ředitelka technických služeb Gabriela Horčíková. Nejhorší díry jsou v ulici J. K. Tyla na kopci v Udánkách, ty ale zatím opravovat nebudou. „Celý úsek dostane nový povrch po položení inženýrských sítí," objasnila ředitelka moravskotřebovských technických služeb. Letošní opravy vozovek přijdou zhruba na tři sta tisíc korun.