Obyvatelům bytovek znepříjemňuje život cesta, která vede kolem jejich domovů. Kvůli špatnému spádu zapříčiněnému havarijním stavem silnice stéká voda z kopce až pod základy okálu, čímž značně narušuje statiku.


„Řešení problému nám komplikuje fakt, že nejsme majiteli pozemku. Cestu vlastní Pozemkový fond ČR. Jedna varianta je, že bychom společně s majiteli bytů pozemek odkoupili. Kdyby se to nepovedlo,požádala by o pozemek obec,“ popisuje složitou situaci starostka Miroslava Šejnohová. „S obcí Křenov o prodeji pozemku jednáme. Pokud se nedohodneme, museli bychom opravu cesty zařídit sami,“ říká Josef Češka ze svitavského pozemkového fondu.
Trpělivost dochází

Obyvatelům bytovek, ve kterých žije čtyřiadvacet rodin, však dochází trpělivost. Cesta je plná výmolů. „Problém se stále jen řeší a žádný posun není vidět. V domech máme takové praskliny, že tudy prostrčím ruku. Když prší, tak nám po rozbité cestě teče voda až do domů. Minulý rok se tu byl podívat statik. Ten nám sice řekl, že to ještě šedesát let vydrží, ale sami vidíme, jak se stav domů každý rok zhoršuje a pukliny postupují,“ zlobí se obyvatelka poškozeného domu Libuše Kozáková.

Obyvatelům nezbývá nic jiného, než zase jen čekat, až se obec dohodne s pozemkovým fondem o koupi problémového pozemku. Pak se snad dočkají nové cesty ke svým domovům.