Ohořelé torzo posléze strhla těžká technika k zemi a zůstala prázdná plocha.   O tom, co vznikne   v místě  hotelu,  se dlouho spekulovalo.    „Všechno je ještě v jednání, něco se ale určitě stavět bude,“ sdělil vloni majitel hotelu  Petr Bílek. Dnes je už jasné, že   plac  v centru města nezůstane  prázdný.  Radní s majitelem o osudu pozemku jednali.  „Již má hotovou projektovou dokumentaci a  vyřizuje si stavební povolení. Předpokládáme, že začne už v dubnu stavět. Půjde o kavárnu s ubytováním,“ sdělil Václav Mačát, místostarosta Moravské Třebové.  

Hotel Morava vyhořel   kvůli závadě na elektroinstalaci. Rozsáhlý požár vypukl v hotelovém pokoji v prvním patře, oheň likvidovala stovka  hasičů.
Na místě hotelu Morava stál původně předměstský dům číslo 305 postavený nejpozději v poslední čtvrtině šestnáctého století. Začátkem dvacátého století byl majitelem domu Otto Steinbrecher z významné a rozvětvené místní rodiny, který do objektu umístil provoz hostince. Jeho potomci zařízení rozšířili, koncem roku 1918 byl hostinec i v domě 302. Pod názvem Steinbrecher začala kavárna a restaurace fungovat nejpozději koncem roku 1919, krátce poté se změnil v jeden ze dvou nejlepších hotelů ve městě a byl vyhledáván zejména pro dobrou kuchyni.