Pan Prosecký pracoval jako zahradník při údržbě městské zeleně v Poličce. Byl to pracovitý a kamarádský člověk, jehož náhlé úmrtí je citelnou ztrátou nejen pro jeho rodinu, ale i pro jeho kolegy a Poličku. Jejich syn Pepíček se narodil s těžkým zdravotním postižením DMO, o jehož rozsahu neměla rodina ani tušení. Od té chvíle již uplynulo 21 let a nezbývalo jim nic jiného než přehodnotit své priority a přijmout skutečnost, že pokud to bude v jejich silách, tou největší prioritou zůstane vždy boj o štěstí, zdraví a pohodlí syna. Zdravotní stav Pepíčka vyžaduje 24hodinovou péči. I přes těžké trápení vstoupila do jejich života radost a sluníčko, a to dcera Míša, která je dnes zdravá jedenáctiletá holčička.

Vloni 1. září se změnil život celé rodině. Ve věku 52 let zemřel milovaný manžel a tatínek. Opora, smích a radost se vytratily. Zůstalo ticho a prázdno a veliká bolest v srdci. Maminka a její děti jsou samy.

Rodina žije v rodinném domě ve Věcově. Paní Ivana by zde chtěla s dětmi zůstat i nadále, ale je si vědoma, že pokud si dům neupraví, sama s dcerkou a s postiženým synem to nezvládne. Dům vyžaduje rekonstrukci, novou střechu, výměnu oken a hlavně dům není bezbariérově upraven.

Tatínka a milujícího manžela nikdo v životě nenahradí, ale jejich další cestu životem jim mohou dobrovolníci zčásti společně usnadnit. Proto obec Věcov zřídila veřejný účet, na který mohou lidé paní Ivaně a jejím dětem přispět finančním darem. Sbírka již běží od 15. listopadu 2019 a dnes můžeme říci, že sbírkou bude zaplacená střecha. Stále však chybí peněžní prostředky na další rekonstrukci. Rodina potřebuje na opravu domu zhruba 800 tisíc korun, již mají více než 400 tisíc korun.

Kdokoli by chtěl přispět na sbírku pro rodinu Proseckých z Věcova na Vysočině, může tak učinit na zvláštním bankovním účtu číslo:

115-9583310297/0100. Veřejná sbírka končí 31. května 2020.