Markéta Kutilová Tauerová

Markéta Kutilová Tauerová,
nezávislá novinářka a humanitární
pracovnice z Poličky
Téměř vždy si čtu složení výrobku a vždy upřednostním výživové hodnoty před chutí. Spoustu potravin si pak dochucujeme sami, čím chceme a hlavně přírodními věcmi než chemií. Chuti dávám přednost třeba u čokolády… Manžel dává zatím přednost spíše chuti, ale i u něj se to začíná měnit.

Jaromír Lenoch

Jaromír Lenoch,
starosta Koclířova
U jídla jednoznačně upřednostňuji chuť. Dalším kritériem jsou ingredience jednotlivě a vzhled. Výživná hodnota, je u mě na opačném místě. Pravdou je ale, že když mám hlad, upřednostním „výživnou hodnotu" tvarůžků v bramboráku před zeleninovým salátem…

Jan Pikna

Jan Pikna,
ředitel festivalu Smetanova Litomyšl
Jídlo musí být nejen dobré, ale i krásné. Nemá jen nasytit, ale také potěšit duši. Zkrátka jídlo je radost a tu nikomu nezpůsobí jeho energetický a chemický rozbor. Nutriční hodnota potravin je důležitá a je třeba ji při sestavování jídelníčku zohledňovat, avšak i při pohledu na tzv. zdravé jídlo se musí jedlíkovi „seběhnout sliny". I přes své zchátralé trávící ústrojí stále věřím, že prospěšnější je s chutí jíst rozličnou stravu v rozumném množství, než si dávkovat bílkoviny, tuky a sacharidy.

Jaroslava Skácelíková

Jaroslava Skácelíková,
ředitelka Základní školy Kostelní náměstí
v Moravské Třebové
Nejsem ten typ, co zkoumá výživovou hodnotu na obalech potravin. Hmotnost mého těla mi říká, že bych spíše měla hledat jídla kaloricky velmi vydatná, bych své tělo více obalila. Na obalech potravin spíš hledám zemi původu, složení. Pokud potravina z obchodu osloví mé chuťové buňky, pochází ze země, o níž jsem zatím přesvědčená, že její potraviny jsou kontrolované, zůstávám jí věrná. Pokud už se musím najíst v restauraci, dám si jídlo, které svým popisem vypadá, že by mi mohlo chutnat. Výživovou hodnotu nesleduji. Chuť jídla je pro mě důležitější.

Jindřiška Soudková

Jindřiška Soudková,
knihovnice ze Svitav
Pokud si vybírám v restauraci meníčko, tak rozhodně podle chuti. Výživovou hodnotu řeším jen při nákupu potravin tím, že se zásadně vyhýbám odstředěným mléčným výrobkům a „lightům", protože mi připadají ošizené. Spíše se snažím hledat výrobky zdravé a chutné. ⋌(kk)