Část silnice se dokonce už trhá. Stavební firma musí více než polovinu vozovky odbagrovat a postavit opěrnou zeď. Silnice bude kvůli náročné opravě uzavřena do konce září. V pondělí čekají na řidiče komplikace i v Moravské Třebové, kde začne rekonstrukce kruhového objezdu na silnici I/35.

„Z důvodu první etapy opravy prstence a krytu vozovky bude do 15. července částečně uzavřena okružní křižovatka silnice I/35. Provoz bude řízen světelnou signalizací,“ uvedl mluvčí města Václav Dokoupil.

Kvůli omezení dojde i ke změnám v autobusové dopravě. Zastávka Moravská Třebová, Lidl je dočasně zrušená, zastávka Moravská Třebová, Brněnská bude dočasně přesunutá před penzion Best.

„Linkové autobusy budou ve směru od Útěchova vedeny po obousměrné objízdné trase ulicemi Dvorní, Jevíčská a Gorazdova. Uzavírkou je omezen i provoz městské hromadné dopravy. Zastávka Moravská Třebová, Lidl je nově u klíčservisu Drtílek a zastávka Moravská Třebová, Brněnská je přesunuta na druhou stranu silnice,“ dodal Dokoupil.

To ale nejsou jediné komplikace v dopravě. Stále platí uzavírka silnice přes Mikuleč. Se zdržením musí řidiči počítat v Osíku a také na silnici I/34 ze Svitav na Poličku, kde je kvůli opravě silnice v jednom úseku provoz řízen semafory.