Na pětatřicítce u Koclířova pokračují práce na stavbě nové okružní křižovatky, a to včetně instalace veřejného osvětlení. Současně probíhá montáž mostních dilatačních závěrů. Dokončení prací je naplánováno na 19. května.

Kruhový objezd na křižovatce Spáleniště u Koclířova má být hotový do 10. května. „Během této doby zůstane uzavřený výjezd na Koclířov a provoz bude řízen kyvadlově. Okružní křižovatku vytvoříme z plastových dílů systému lego. Půjde o provizorní řešení, abychom byli schopni analyzovat, jak se bude doprava vyvíjet díky nové okružní křižovatce,“ sdělil Stanislav Král z pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

Psali jsme:

Pokud se nový kruhák osvědčí, bude tady za několik let osazena stabilní okružní křižovatka. Mezitím se však otevře dálniční úsek D35 Janov – Opatovec. Hlavním kritériem pro trvalou okružní křižovatku je podle odborníků plynulost dopravy v dotčeném úseku. Provizorní okružní křižovatka je i v Lačnově, kde zůstane lego kruhový objezd ještě rok nebo dva a není vyloučené, že ho následně nahradí trvalá stavba.