„Chtěl jsem přijít původně přepsat auto už v úterý," přiznal Milan Andrlík. Bez delšího čekání to stihl i včera. Během první hodiny vyřídili úředníci na deset žádostí. Obavy, že by během hodiny registr mohl vypadnout, se nepotvrdily. Přepis auta zvládl bez problémů také Jan Jiskra. „Koupil jsem si starší auto a potřebuji ho nechat přepsat na své jméno," vysvětlil majitel zánovního vozidla. Čekal zhruba půl hodiny. „Musím úředníky pochválit, jde jim to od ruky," konstatoval s úsměvem Jan Jiskra.

Majitelů aut, kteří přišli s žádostí po dvoudenní odstávce registru bylo více než v běžný úřední den. „Není to ale zase tak hrozné, že bychom nestíhali," sdělil pracovník svitavského odboru dopravy Milan Karpíšek. Změnu k lepšímu ani k horšímu nezaznamenal. „Systém funguje stejně jako před odstávkou," tvrdil úředník.

Problémy neměli ani v dalších městech svitavského okresu. „Žádosti jsme vyřizovali bez front, přišlo ale více lidí než je běžné," přiznal vedoucí odboru dopravy městského úřadu v Moravské Třebové Petr Václavík. I tady čekali majitelé vozidel u přepážky jen deset, dvacet minut, než na ně přišla řada. „V příštích dnech bude lidí u přepážky ubývat," tvrdil Petr Václavík.