Lidé v této lokalitě už několik měsíců přitom trápí nevlídné autobusové spojení do zaměstnání. A podle všeho se zdá, že se návratu některých ranních linek nedočkají. „Žádné změny nenastanou, protože kraj už měl nové jízdní řády připravené," posteskla si místostarostka Brněnce Eva Kozáková.
„Pokud bychom chtěli v některých časech posílit linky, bylo nám řečeno, že bychom museli připlácet," připojuje se starosta Březové nad Svitavou Martin Kiss. Přestože oba zástupci Březové nad Svitavou a Brněnce se na jednání s představiteli odboru dopravy Pardubického kraje snažili najít řešení výhodné pro jejich občany, výstupu se nedočkali. „Pokud bychom museli spoje ještě dotovat ze svého, byl by to velký zásah pro obecní rozpočet," shodují se představitelé obcí. Dříve takto přispívali podle velikosti obce.

Oba dosáhli alespoň malého vítězství v jiných ohledech. Brněnec i Březová dlouhodobě usilují o zkrácení dojezdové doby a přímější linky, které by včas dopravily cestující do zaměstnání. Okolo Brněnce totiž autobusy stahují také dalších jedenáct spádových obcí. „Vyhlídkové" autobusy, které se jim zdají nesmyslné by tak brzy mohly skončit. Brněnec se také pokusil domluvit spojení ze Svitav alespoň mezi osmou a desátou hodinou večerní, kde už po několik měsíců nastává výpadek. „Jeden autobus by se měl přidat," dodala Eva Kozáková. Podobné potíže trápí také občany v Pohledech. Cíl kraje – dostat obyvatele do prostředků hromadné dopravy – má zatím zcela opačný efekt.