Ještě do konce prázdnin totiž přibudou čtyři nová parkoviště na sídlištích, na dalších tamní vedení města podle všeho usilovně pracuje. „Jsou to všechno parkoviště vznikající v zástavbě. Bytové domy tu vyrůstaly už v šedesátých letech. Motorismus tehdy ještě nebyl tak rozvinutý, jak ho vidíme dnes," říká starosta Poličky Jaroslav Martinů.

Nová parkoviště vzniknou na ulicích 1. máje, Hegerově, Boženy Němcové a Obránců míru. „Současné kapacity tím jenom posílíme," slibuje si šéf poličské radnice.

Vznik dalších parkovacích míst ve městě, které by případně ulehčily i prostorům nedaleko centra, vítají i další zastupitelé. „Parkoviště musíme posilovat. Ve městě máme exponované dny, například čtvrtek, kdy je město vážně přeplněné a s parkováním je opravdu problém," míní Štefka.

Další plochy

„Zároveň si umím představit, že by další místa mohla vzniknout na větších sídlištích. Například na ulici M. Bureše v pátek či v sobotu jen těžko zaparkujete," dodává zastupitel.

Přestože dvě nové parkovací plochy v nedávné minulosti vznikly, situace ve městě podle něj přesto stále není dobrá a zasloužila by si ještě další řešení. Lidé navíc využívají v časté míře také parkoviště supermarketu autobusového a vlakového nádraží.
Právě nádražní lokalita je tou další, na níž se město hodlá v blízké budoucnosti zacílit. Radnice zatím zvažuje, jakým způsobem bude dál postupovat.

Zatím není jasné, zda by tu řidiči mohli stavět svá vozidla ještě v letošním roce. „Pokud by se to všechno podařilo, měli bychom tu prostor pro dalších padesát vozů. Na Poličku je to zásadní přírůstek parkovacích míst a už velice slušný počet. Musíme ještě jednat se zastupiteli o tom, jak celou věc vyřešit. Ale bylo by dobré, abychom se shodli na tom, že bychom měli přidat také nějaké finance," míní Jaroslav Martinů, starosta Poličky.

Pakliže by plán městu nevyšel, Martinů si myslí, že další možné volné plochy už k mání nebudou. „Víme snad o jediné. Za supermarketem u nádraží by se dalo vybudovat další místo pro automobily. Jenže další plochy už prostě nemáme," připomíná.

„Máme alternativu"

Záložní plán by se líbil také Pavlu Štefkovi, který by jej v případě hlasování o zařazení tohoto projektu podpořil. „Je to určitě jedna z cest, jak dopravní situaci a konkrétně parkování pro řidiče ještě vylepšit a posílit. Když si to sečteme v globálu, v Poličce opravdu nenajdete tolik míst, kde se dá pohodlně zaparkovat. Pak je druhá věc, zda-li to něčemu pomůže. Lidé kvůli svému komfortu raději parkují co nejblíže centru města. Je nutné to zvážit," upozorňuje Štefka.

Větší parkoviště dokonce nabízí předměstí nedaleko hotelu Opus a středního odborného učiliště. „Rozměrově stačí, ale už nám zastarává. Chystáme se jej také opravit," uzavřel Jaroslav Martinů. Jisté je to, že nová parkoviště na sídlištích nebudou placená.

Jak to bude v případě plochy u nádraží?