Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh vbrzku zveřejníme.

Chtěla bych být zase šťastná

Vážená redakce,
rozhodla jsem se vám svěřit přes Řádky důvěry svůj osud. Jsem 35letá matka dvou menších dětí. Osud si s námi nehezky pohrává. Žijeme již ve třech v azylovém domě pro matky s dětmi. Nikdo si nedokáže představit, jaké to je pro matku a její děti měnit každý rok bydliště, školu či školku. Nemít žádné kamarády a hlavně nemít žádný domov! Lidé se na nás dívají skrz prsty, jako bychom byli špatní lidé. Děti chodí ze školy a ze školky s pláčem, protože se jim děti posmívají, že chodí ve starém oblečení, že nemají kolo, koloběžku. Nemohou jet na tábor, dovolenou… A tak bych mohla psát dál! Pro mě samotnou je to hrozný pocit. Jsem na úřadu práce, udělala jsem si rekvalifikační kurz. Stále však nemohu najít práci. Všichni vždy říkají: „My se vám ozveme!“ Ale ono ani není divu, když uvidí mámu, která žije v azylovém domě, je sama se dvěma dětmi, nosí staré oblečení… Do toho několikrát zklamání od mužů. Po rozvodu jsem se snažila seznámit s muži, oni však viděli ženu silné postavy, která žije v azylovém domě - a už nejeví zájem. Také jsem zaznamenala posměch od mužů.

Proto bych se ráda seznámila s mužem od 37 do 45 let, nad 180 cm, kterému nebude vadit, jak vypadám a v jaké situaci se nacházím. Muž by měl mít rád děti, měl by být hodný a pracovitý.

Jana ze Svitavska

Hledám hodnou ženu

Vážená redakce,
vaším prostřednictvím se obracím o pomoc, abych našel hodnou ženu od 45 do 50 let, která se ráda občas pomiluje a u které bych mohl jednou bydlet, kdyby nám to vyšlo. Je mi 46 let, jsem rozvedený - ne vlastní vinou. Bydlím s mamkou v garsonce. Jsem z Jičína. Baví mě příroda, pěší turistika, plavání, film, hudba, posezení při country.

Josef z Jičína

Láska ve zralém věku je krásná věc

Vážená redakce a čtenáři Řádků důvěry,
ke čtení lidských osudů jsem se dostala v době, kdy jsem poznala svého nynějšího druha, který odebírá Svitavský deník. I mě potkala situace, kdy jsem ve 45 letech po rozvodu zůstala sama a ztratila po 23 letech manželství smysl života. Děti jsme neměli a psychicky jsem vše špatně snášela. Musela jsem hledat nové bydlení, práci a další vztah. Neměla jsem sílu ani odvahu. Jen nejbližší kamarádka věděla, jak se cítím sama. Rozhodla se jednat - podala mi inzerát po čtyřech letech, kdy jsem byla sama.

Ozývali se většinou ženatí muži hledající pobavení, další chtěli pouze sex. Všem jsem rovnou řekla, že hledám jen vážný vztah a životního partnera. Tím bylo vše ukončeno. Až na poslední telefonát. Příjemný, klidný hlas hledající také vážné seznámení. Jako jedinému jsem mu slíbila setkání u kávy v polovině cesty, jelikož já jsem bydlela v Orlických horách a on u Svitav.

Po prvním setkání jsem v další nedoufala, jelikož jsem mluvila většinou já. Chtěla jsem totiž, aby dotyčný věděl, v jaké nelehké situaci jsem. Mile mě překvapil a pozval na další schůzku. Cítila jsem, že o tohoto muže nechci přijít, a mé počáteční sympatie přerůstaly v lásku. Dnes spolu bydlíme a jsem vděčná kamarádce, že mě trochu popostrčila. Láska ve zralém věku je krásná věc a moc si ji užíváme. Přeji všem, kteří hledají, ať jsou nápomocni náhodám. Pečujte o vznikající či stálý vztah. Je totiž moc krásné mít po boku milujícího člověka. K mému úplnému štěstí chybí jen sehnat práci, ale i to se časem určitě změní.

Hodně štěstí přeje čtenářka od Svitav

Kamarád zůstal s děvčaty sám

Vážená redakce,
nejdříve musím poděkovat, že Řádky důvěry vycházejí! Moc bych vás prosila o otištění tohoto příspěvku. Nejedná se o mne, jde o kamaráda. Trochu jej popíši: bude mu 37 let, je rozvedený, spíše vyšší štíhlé postavy, nekouří a nepije, slušný, hodný a pracovitý muž. Dokáže se postavit ke každé práci kolem domu a na zahrádce. Má ve své péči dvě děvčata školního věku. Jeho bývalá žena od nich odešla za novou láskou, s lehkým srdcem je opustila. Věděla, že o ně bude dobře postaráno. Je štěstí, že mají doma babičku a dědu, vypomůžou, kde je třeba. Naše vesnička leží na trati Poděbrady - Praha. Je zde dobré vlakové i autobusové spojení. Nachází se tu škola pro  1. až 5. ročník. Možná někde žije slušná paní, která měla také nějaký osud a má zájem žít klidným rodinným životem. Vždyť i někdo jiný může napomoct ke štěstí druhému.

Magda od Cidliny

Najdu ženu i s dětmi?

Vážená redakce,
rád bych touto cestou našel přítelkyni k vážnému seznámení. Po rozpadu rodiny jsem zůstal sám na chalupě, kde na mě vše padá - samota, smutek. Počítal jsem s tím, že přijde den, kdy mě moje přítelkyně z důvodu velkého věkového rozdílu opustí, ale netušil jsem, že to bude tak bolet. Máme spolu dva krásné syny a střídavě se o ně staráme. Nyní však přišel čas, kdy se chtějí odstěhovat z místa bydliště, a představa, že zůstanu na delší dobu sám, mě děsí. Proto hledám dušičku i s dětmi, která by se mnou chtěla žít a nevadilo by jí, že o víkendech by mě navštěvovali moji synové - pětiletý Kubík a šestiletý Honzík. Chalupa je plně vybavená a místa pro všechny je tu dost. Jsem stále aktivní sportovec, krátce po šedesátce. Moc někoho potřebuji.

Zdraví Honza

V 59 letech bych ráda začala znova

Život ke mně nebyl nakloněn příznivě. Ukázal mi i ty horší stránky. Jsem obyčejná žena z venkova, menší, silnější postavy. Ráda pracuji na zahradě, v domácnosti, ale i cestování a poznávání krás naší vlasti mě zajímají.

Po desetiletém manželství jsem se rozvedla, protože manžel více holdoval alkoholu, než je zdrávo. A když žena zůstane s dětmi sama, tak se má co ohánět a nezbývá jí čas na sebe.

Náhle je tu stáří, důchod, nejistota a nejhorší je samota a dlouhé večery. Ráda bych poznala muže z Pardubicka, Hradecka, Chrudimska a blízkého okolí, který ve stáří také nechce zůstat sám a chce, abychom byli jeden druhému ve stáří oporou.

Čtenářka Marie z Pardubicka

Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na: Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e–mail
jan.korbel@denik.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzdadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.