Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh vbrzku zveřejníme.

Najdu přítele?

Vážené Řádky důvěry, chtěla bych najít s vaší pomocí přítele. Je mi 35 let, jsem rozvedená a mám 2 děti ve věku 9 a 12 let. Bydlím s rodiči v rodinném domě. Mám ráda výlety na hrady a zámky, procházky přírodou… Hledám muže nekuřáka, který neholduje alkoholu a je domácí kutil.

Zdraví Gábina ze Svitavska

Hledám vážně vážný vztah

Srdečně zdravím tuto skvělou rubriku a všechny čtenářky, které můj příběh zaujme. Zkouším štěstí ještě jednou touto cestou, protože jsem odepisoval na několik dopisů, ale žádného jsem se nedočkal.

Jsem obyčejný vesnický kluk, který byl ženatá, ale bohužel jsem se musel rozvést. Nebyla to moje vina. Zůstal jsem sám a ve velkém domě je mi smutno. 35 let se nějak rychle přehoupl, a proto hledám obyčejnou dívku stejného osudu, která ví, co vesnice a život obnáší. Odepíšu všem s už předem se těším na odpověď.

Čtenář od Metuje

Hledám vztah, který by přemohl samotu

Vážená redakce, prosím o uveřejnění mého příspěvku. Jsem vdova 75 let. Chtěla bych se seznámit s mužem, který nepije a nekouří. Protože toužím po přátelství hodného muže, odhodlala jsem se napsat do Řádků důvěry. Jsem střední postavy, ale jsem nemajetná. Mám pouze to, co umím. Nejsem lenivá ani hádavá. Mám ráda přírodu, lesy. Ráda dělám i na zahrádce. Ráda vařím, peču a mám ráda pořádek. Toužím jenom po hezkém slově a pochopení. Protože je samota zlá kamarádka, proto hledám upřímného pána, který by mi pomohl překonat samotu. Přítel nemusí mít nic, jenom dobré srdce, které dokáže oplatit svým jednáním vše, co pro něj udělám. Budu se těšit na dopis od pána, který ví, co je samota. Děkuji za každý upřímný dopis.

Čtenářka Ela od Žamberka

Najdu přítelkyni?

Vážená redakce, prosím o uveřejnění mého dopisu v rubrice Řádky důvěry. Snad se mi podaří díky vaší rubrice najít opravdu vážný vztah. Hledám přítelkyni od 50 do 55 let na vážná a trvalý vztah. Jsem rozvedený, nekuřák, alkohol jen tak příležitostně s všestrannými zájmy. 54 let, 187 cm vysoký, bez závazku.

Čtenář Igor z Rychnovska

Se samotou se nechci smířit

Dobrý den v redakci, už jednou jsem zkoušela štěstí přes Řádky důvěry, ale bohužel mi to nevyšlo. Nechci se smířit s tím, že po 50 nás čeká samota. Ke spokojenému životu mi chybí partner, který umí nejen slovem pohladit. Proto touto cestou hledám přítele přirozeně inteligentního a spolehlivého kamaráda, nejlépe do 60 let, který stejně jako já má rád toulky přírodou, pěší turistiku, jízdu na kole. hudbu, tanec i jiné koníčky. Jsem 167cm vysoká, štíhlé postavy, nekuřačka. Budu se těšit na nadcházející léto prožité ve dvou.

Věrná čtenářka Irena

Chtěla bych pomoci

Srdečně vás zdravím a děkuji za vaše Řádky důvěry!

Chtěla bych prosím i já pomoci touto cestou své známé. Je rozvedená – 45 let. Bývalý manžel jí řekl, že si nic neužil a odešel ke své milence. Byla na tom moc špatně a už nevěří mužům. Musí se ale žít dál a pro ženu to je těžší. Nevěřím, že by už měla tak milá a upřímná žena žít bez muže. Život je přece krásný, když se prožívá ve dvou a vzájemně si pomáhají, vše těžké překonávají a hlavně si neubližují. Možná, že někde je to naopak. Žena zklamala muže a on nevěří ženám. V písničce se zpívá: Chodí štěstí, chodí okolo a neví, kde se má zastavit, zastav se prosím u čtenářky z Pardubic.

Objevím ženu s dobrým srdcem?

Byl bych moc rád, kdybych našel pomoc v Řádcích důvěry. Z nedostatku příležitostí se obracím na Vás. Jsem rozvedený- ne vlastní vinou, tak hledám přítelkyni k navázání upřímného a milého vztahu. Je mi 44 let, jsem štíhlý, vysoký, pocházím z vesnice nedaleko Choceňska. Rád bych Vysoké Mýto a okolí- není podmínkou.

Čtenář Jarda

Píšu v zastoupení

Vážená redakce, již více jak rok se rozhoduji, zda mám napsat. Nejedné se o mě, ale o kamarádku, kterou znám již dlouho. Život k ní nebyl vlídný, a proto bych ji ráda ukázala, že ve 42 letech nemá život vzdát. Je víc jak 10 let rozvedená, děti má odrostlé. Měří 160cm. Strašně se podceňuje, je nešťastná, že je silnější postavy. Přitom je to šikovná ženská, má pochopení pro druhé a je dobrosrdečná. Zná jen cestu do práce a zpět, občas ji vytáhnu na kafe, aby se mohla vypovídat. Ale to je málo. Byla bych ráda, kdyby se ozval muž přiměřeného věku, který nehledá modelku, ale na začátek přítelkyni, se kterou si zajde posedět a popovídat. Čas by ukázal, zda z toto může být i něco víc.

Kamarádka z Pardubicka

Samota je zlá

Vážená redakce, jsem miláček vašeho Deníku. Jmenuji se Michal Kandrač a je mi 51 let. Nešťastnou náhodou jsem se dostal do věznice - za 17 měsíců budu propuštěný z věznice Valdice. Samota je pro mě zlá, a tak si moc přeji dopisovat si se ženou, která má 51 až 60 let. A později bych rád trvalý vztah. V této věznici mít mobil nemůžu, a tak mohu uvést jen svou adresu. Jsem vyučený švec a také skvělý kuchař. To je vše, co mohu uvést. Zdravím všechny v Hradeckém deníku a zdravím všechny fanoušky, co mají rádi Hradecký deník stejně jako já.

Váš fanoušek Michal Kandrač

Chcete napsat do Řádků důvěry?
Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na: Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e–mail jan.korbel@denik.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzdadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.