Vystupuje totiž otevřeně a přesvědčivě proti násilí, bezpráví, rasizmu, morálnímu a společenskému úpadku.

Další nesporný klad punkerů je jejich vztah ke všem živým bytostem, tedy také ke zvířatům.

V Květné proto v sobotu uspořádal alternativní punkový kolektiv Rohanovy děti benefiční koncert na podporu útulku pro opuštěná zvířata v Zeleném Vendolí. Sdružení Rohanovy děti vzniklo kolem poličské kapely Mentálně narušená moucha už v roce 2007, původně jako propagátor punkové scény. Záhy se ale stalo pořadateli beneficí. Zmínil bych například před létem konaný koncert v litomyšlské Kotelně na podporu vážně nemocného chlapce, který pořádala Naďa Eliášová a již šestý koncert pro vendolský útulek.

V přírodním amfiteátru se sešlo 214 platících lidí, podle organizátorů mnoho z nich přišlo právě kvůli benefičnímu smyslu akce a to je skvělá zpráva. Mluvil jsem s lidmi z Ostravy i jižní Moravy a potvrdili to. Účinkovalo devět kapel, panovala bezvadná nálada a útulku poputuje někokatisícová podpora provozu záchranné stanice.
Svého uznání se dočkala při vystoupení legendární SPS i žena z Poličky, kterou každý zná jako punkovou mámu a která skutečně už mnoho let stojí za punkovým hnutím na Poličsku.

Příkladná akce, punkeři zase jednou ukázali, co dokážou a že jim mnoho věcí není lhostejných.

VLADIMÍR VRASPÍR