Kadeřnice vytvářely svým modelkám odvážné punkové účesy, některé vsadily na barvy, jiné na typické punkové doplňky. Na soutěži se poprvé představil i kadeřník. Jan Herák trénoval se svojí modelkou Kateřinou Buřvalovou několik týdnů.

„Česat mezi holkama je pro mě hodně složité. Na soutěž jsme se připravovali asi měsíc. První návrh účesu byla pohroma, ale dnes se nám povedl,“ řekl Jan Herák. O punkovém účesu se radil s kadeřnicemi i učitelkami z obchodní školy v Poličce, kde studuje. Ve druhém ročníku má ještě další dva spolužáky a už teď má jasno, že chce v oboru po škole pracovat.

Manželé Filovi z Litomyšle podporují už šest let hendikepovaného Míšu z Chrudimi.
Míša na vozíku potrénoval v Litomyšli. Od hokejistů dostal dres se jménem

„Kadeřničina mě hodně baví, v rodině máme dvě kadeřnice a dá se říci, že pokračuju v rodinné tradici. Po škole se chci věnovat pánským střihům v nějakém barber salonu,“ dodal Herák.

Na barvy a objemný účes vsadila Anna Pajklová. Inspiraci našla ve steam punku.

„Jsou tam typické ty brýle, snažila jsem se udělat objemnější účes a vše sladit dohromady. Trénovaly jsme dlouho, tenhle účes jsem už dělala asi pětkrát,“ vysvětlila Anna, která česal svoji spolužačku Lilianu Jílkovou. Kadeřnice na place vystřídaly kosmetičky, které líčily mladé dámy i muže rovněž ve stylu punku. Celý den navíc v Tylově domě soutěžili studenti oboru masér.

Soutěž každý rok pořádá v Poličce zdejší střední obchodní škola.