O tom, že se v areálu Cihelna staví nová dráha na cyklosport, jsme informovali docela nedávno. Věci se daly do pohybu a už dnes se dá s jistotou uvést, že Pumptrack svitavská radnice otevře už v prvních říjnových dnech.

„Pumpování" na kolech, klikaté dráhy, terénní překážky, to láká příznivce netradičního sportu nazvaného pumptrack. Právě ti žádali od města pozemek vhodný pro vytvoření plochy s přírodními překážkami, terénními nerovnostmi a zlomy, kde se dá pohodlně řádit na kolech i dětských odrážedlech. V červnu proto město uspořádalo město veřejnou besedu, kde se jednalo o zbudování tohoto sportovního areálu ve Svitavách. Už v té chvíli bylo jasné, že areál pro netradiční sport by měl vyrůst v areálu Cihelny.

A skutečně, už na začátku října se tak nejen svitavským cyklonadšencům otevře možnost vyřádit se na patnácti metrech čtverečních a vyzkoušet si až 1,4 metry vysoké překážky. „Trať je rozdělena na tři sekce, na začátku je dětský track, kde jsou menší boule, to je pro děti i začátečníky. Vnitřní okruh je pumptrackový, ten je zábavnější a vnější okruh obsahuje i tři skoky lavice," uvedl Tomáš Kudrnáč, realizátor parku.

"Výstavba areálu pro netradiční cyklosport by měla být dokončena už koncem září a pravděpodobný termín otevření sportoviště je pátek 2. října ve dvě hodiny odpoledne. „Celková cena za novou stavbu by neměla přesáhnout sto tisíc korun a je stoprocentně kryta dotací," dodala mluvčí Svitav Zuzana Pustinová.