Před časem se na několik dní stal obyvatelem stanice také psoun prériový.

Původním domovem psouna prériového jsou travnaté oblasti od jihozápadní Kanady až po severní Mexiko. „Tento hlodavec je až čtyřicet centimetrů velký a váží i půldruhého kilogramu," popisoval Josef Zelený, vedoucí stanice. Psoun se živí převážně trávou. Pro jeho nenáročnost ho lidé chovají jako domácího mazlíčka.

V létě, asi před dvěma lety, zavolali do vendolské stanice lidé z Moravské Třebové. „Oznámili nám, že mezi paneláky na okraji města chytili vzácného sysla obecného, abychom pro něj přijeli," vzpomínal Josef Zelený. Zvířecí záchranáři si ale hned všimli, že tento hlodavec je na sysla moc velký. „Zjistili jsme, že se jedná o psouna prériového," upřesnil Josef Zelený.

S odchytem tohoto zvířete vůbec neměli problémy. Bylo poznat, že je ochočený a tedy i zvyklý na lidi. Zřejmě měl chuť na čerstvou trávu, a tak svému majiteli utekl. V záchranné stanici nestrádal. „Psoun je býložravec, takže jsme se o něho starali jako o králíka," uvedl vedoucí stanice.

To, že přítulný hlodavec skutečně vyrazil v Moravské Třebové na průzkum okolí, potvrdil za pár dní jeho majitel. „Všude psouna hledal. Od lidí se dozvěděl, že je u nás ve stanici, a tak si pro něj přijel," řekl Josef Zelený. Hlodavec se možná v bytě nudil. Slezl z balkonu a šel se napást. Vrátit se už ale nedokázal nebo spíše nechtěl.
Tento příběh skončil dobře. Majitel se se svým miláčkem opět setkal a odvezl si ho domů. Bohužel všechny zvířecí příběhy dobrý konec nemají.