Psí útulek, který je nedílnou součástí stanice, se dočkal nové střechy. Navazuje na svitavský útulek, který byl opraven již dříve.

„Na celou stavbu jsme získali peníze od sponzorů a dárců. Pomohli nám přátelé na facebooku," řekl vedoucí stanice Josef Zelený. K těm, kteří významně přispěli na střechu a zateplení vendolského útulku, patřili i nadšenci z Občanského sdružení na ochranu opuštěných zvířat.

Opravou se zvýšil komfort zvířat, ale také těch, kteří se o ně starají. Po prvních dnech tak panuje velká spokojenost.

Není to však jediná změna, která se v posledních měsících ve stanici udála. Vylepšení se dočkaly ošetřovna a ordinace. Plány má Josef Zelený i na další Nové voliéry. Stavbu příbytků, nejen pro dravce, plánuji ve stanici na letošní rok.  rok. Vše je samozřejmě otázkou peněz, kterých není nikdy dostatek.

„Chtěli bychom zbourat staré voliéry pro handicapované ptáky a postavit nové. Ti by v nových voliérách měli mít klidové zóny a nový vzhled zase ocení návštěvníci naší stanice," prozradil plány do budoucna Josef Zelený.

Vedoucí stanice vyslovil i přání do tohoto roku. „Chtěl bych co nejméně pacientů a také, aby se lidé chovali lépe ke starým psům a nevyhazovali je na ulici. Což je „móda" posledních měsíců," sdělil Josef Zelený. Za posledních pár týdnů se postarali o tři staré psy, které někdo opustil takovýmto hanebným způsobem.
Naštěstí se však záchranná stanice nezaplnila po vánocích nechtěnými dárky v podobě štěňat. „S tím problém není. Více psů, o které se nikdo nechce starat, máme po prázdninách," dodal Josef Zelený.

Kdo by se chtěl ujmout opuštěného psa z vendolské stanice, tak si může vybrat v galerii.