Areál fakultní nemocnice se brzy rozroste o další pracoviště. Počátkem února bude otevřeno nové oddělení urgentní medicíny s přistávací plochou pro vrtulníky na střeše. Výstavba objektu stála 253 milionů korun, přičemž většina, 165 milionů korun, pocházela ze státního rozpočtu. Více než čtyři miliony dal kraj a zbývajících 84 milionů tvořily vlastní zdroje nemocnice.

K novějším objektům v areálu patří také Bašteckého pavilon, který je otevřen již deset let. Kromě kliniky radioterapie a onkologie v objektu se 132 lůžky sídlí i oddělení klinické hematologie II. interní kliniky. „Na oddělení bylo vloni hospitalizováno více než dva tisíce pacientů, ambulantních pacientů bylo přes třicet tisíc,“ uvedl přednosta II. interní kliniky Jaroslav Malý.

Na včerejší oslavu výročí do nemocnice přijely také dvě stovky jeho pacientů se zhoubnými chorobami krvetvorby. Nemohli si vynachválit péči a její výsledky.

Například Jiří Qido Valter zde podstoupil před třemi lety transplantaci kostní dřeně. „Nebyl jsem omezen na běžném způsobu života,“ řekl. „V době zjištění onemocnění jsem byla v Dánsku. Když jsem řekla, že tedy jedu domů, tak na mě tamější lékař vytřeštil oči a zapochyboval, zda mi tady bude poskytnuta odpovídající zdravotní péče. Jestli se s ním ještě někdy potkám, tak mu řeknu, že by se sem mohli přijet učit,“ uvedla další pacientka Jana Houhová.