Ve všech porodnicích přišla na svět nejprve holčička. Ve Svitavské nemocnici se tak stalo již čtrnáct minut po půlnoci, kdy se narodila Verunka. „Holčička se narodila mamince Markétě z Městečka Trnávky. Při narození měřila půl metru a vážila 3,45 kilogramu,“ sdělil mluvčí Nemocnic Pardubického kraje Dušan Korel.

Rovněž v dalších porodnicích v kraji získaly novoroční primát holčičky. V Orlickoústecké nemocnici to byla Kristýna narozená ve 2.32 hodin. V Chrudimské nemocnici byla první Viktorie, která na svět přišla ve 3.19 hodin. „Nejdéle se na první dítě čekalo v Pardubické nemocnici. Premiantkou se v 5.17 hodin stala Antonie. O pět minut později se v pardubické porodnici narodil Filip, jehož rodiče jsou z Úhřetic na Chrudimsku. Při narození vážil 2,75 kilogramu. Patří mu primát prvního chlapce narozeného v Pardubickém kraji v roce 2019,“ dodal Dušan Korel.

MAGDALENA VOJTOVÁ je první radostí pro manžele Radku a Martina ze Svitav. Holčička přišla na svět na Štědrý den v 18.27 hodin, kdy vážila 4,1 kilogramu.
OBRAZEM: Právě jsme se narodili