A finišují také přípravy knihy, která vyjde u příležitosti slavnostního otevření kostela. V pátek se na staveništi sešli grafici a fotograf, kteří publikaci chystají. Grafikem knihy je mimo jiné Aleš Najbrt, který připravuje také výtvarnou podobu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. V současnosti má uznávané studio a svou tvorbou ovlivňuje tvář českého grafického designu. Mezi nejvýznamnější práce studia Najbrt patří loga měst Prahy a Ostravy. Je také držitelem Českého lva 2009 za nejlepší filmový plakát ke snímku Protektor.

Úpravy v kostele vrcholí a kazatel Daniel Smetana už zná také přesné datum otevření kostela. „Slavnostní otevření se uskuteční v sobotu čtvrtého prosince a v neděli pátého prosince bude kostel přístupný pro veřejnost. Před otevřením budou Litomyšlí znít deset minut zvony. Před slavnostní bohoslužbou odhalíme kříž na střeše kostela. Máme přislíbenou účast Jana Kačera, který bude číst biblické texty, a houslisty Leoše Čepického,“ sdělil kazatel Daniel Smetana.

Řemeslníci v současné době finišují s úpravami interiérů. „Tvrdí, že vše stihnou. Kolaudace je naplánovaná na 19. listopadu,“ uvedl Daniel Smetana. Dodává, že jim ještě schází asi jeden a půl milionu korun na vybavení kostela. Ani tím ale finanční záležitosti nekončí. Musí také splatit bezúročné půjčky a další závazky.

Od města získá církev po kolaudaci kostela pozemek. A navíc zastupitelé na posledním jednání schválili příspěvek šest set tisíc korun na dostavbu kostela. Městu totiž schází rozlučková síň, protože kostel svaté Anny na hřbitově prochází už několik let rekonstrukcí. V novém kostele tak Litomyšlané najdou důstojnou rozlučkovou síň.

Stavba kostela začala v roce 2008. V duchu funkcionalismu ho navrhl architekt Zdeněk Fránek. Neobvykle například působí skloněná pultová střecha, která vypadá jako nájezdová rampa. Kostel bude sloužit nejen věřícím, ale nabídne také klubovny nebo společenský vestibul.