Vítězná firma ale nabídla cenu o 200 tisíc korun nižší a navíc také nejkratší délku realizace. Hotovo má být za 128 dní. Opravě silnic na Moravskotřebovsku a Jevíčsku se kraj věnuje v posledních letechi díky evropským fondům. Obnovená je silnice z Jevíčka do Jaroměřic, z Křenova na Zadní Arnoštov nebo z Rozstání do Městečka Trnávky. Průtah Třebařovem je dalším v řadě.

„Navážeme na dokončené stavby v úseku mezi Tatenicemi, Krasíkovem až po okraj Třebařova. Jedná se o poslední původní úsek na silnici mezi Moravskou Třebovou a Lanškrounem. Zahájení stavby předpokládáme v dubnu,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Půjde o komplexní modernizaci. Počítá se s výměnou vrstev vozovky.

„Kvůli zvýšení bezpečnosti a zklidnění silniční dopravy v intravilánu obce bude stavba obsahovat i obruby, ke kterým si obec v budoucnu dostaví chodníky. Zároveň řešíme přechody pro chodce, autobusové zálivy, zastávky a jejich nové označení,“ dodal náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš. Kraj na opravu průtahu Třebařovem čerpá evropskou dotaci 40 milionů korun.