„Dal jsem si tu pstruha, špenátové halušky a opravdu výborný byl guláš. Recept jsem si ani nevzal. Dělám svůj, vepřový a hovězí, a vždycky to doma sní a nic neříkají," směje se Tomáš Vašátko, který sebou na výpravu za gastronomickými „orgiemi" vzal i svého syna. „V hlavě mi uvízly chutě makrely na petrželce a česneku. Moc dobré," pochvaloval si David Vašátko.
Právě ochutnávka speciálních gulášů byla největším lákadlem sobotního programu. Skupiny nadšenců, oblečených i v nejrůznějších kostýmech, se přetahovaly o prvenství v bitvě o nejlepší guláš z otevřeného ohně. Orientální, kančí, dokonce benátský. Jenže ten nejlepší musí mít ještě něco do sebe.
To domácí Eva Piknová se může pochlubit nejlepší svíčkovou podle litomyšlského publika, porota jí kromě toho ocenila druhým místem. To další lidé mohli soutěžit o co nejlepší domácí bábovku. A kromě se to dozvěděli například i to, jak si udělat výbornou kávu, nebo jak vaří operní hvězda Dagmar Pecková v přímém přenosu, které se její číslo s chřestem a palačinkami poměrně protáhlo.


Litomyšl – Sobotní soutěž ve vaření kotlíkových gulášů na Toulovcově náměstí přilákala početné obecenstvo a celkem deset týmů. Někteří kuchaři se soutěže účastnili již po několikáté a rádi se podělili o své recepty s ostatními.
Nikoho asi nepřekvapí, že litomyšlští mykologové do svého kotlíku přidali houby. Ne však čerstvé, ale sušené hřibovité. Pro návštěvníky si připravili i malou výstavu. Tým Orient použil svoje speciální koření, jehož složení nechtěl nikdo prozradit, ale kromě něho do guláše přidali jelení maso s paprikou.
Vítězný tým podle odborné poroty Via Delicia nedělal se složením svého jídla žádné tajnosti: „Náš guláš je speciální tím, že není speciální. Je to poctivý hovězí guláš a dali jsme do něj náš vlastní šípkový džem," prozradil za ně Olin Bezchleba. Diváckou soutěž vyhrálo družstvo Aloha s netradičním receptem.
Použili kančí maso, nové koření, jalovec a ananasovou salsu, do které dali kromě tropického ovoce také jarní cibulku, chilli papričku a limetku. Tým šenkýřek použil tmavé pivo a kuchařky pak vařily klasický guláš. Somálští piráti ve svém výtvoru také vsadili na alkoholický základ. Kromě čtrnáctistupňového piva do kotlíku vylili i půl litru rumu, aby guláš získal speciální aroma.

Vítězové soutěží na Gastronomických slavnostech M. D. Rettigové
Nejlepší guláš podle hlasování odborné poroty:
1. Via Delicia
2. Aloha
3. Somálští piráti

Nejlepší letošní guláš podle hlasování návštěvníků:
1. Aloha
2. Somálští piráti
3. Benátky Gulágeteam

Nejchutnější bábovka:
Kristýna Soblová, č. 18
Čokoládová s lesním ovocem

Nejkrásnější bábovka:
Lenka Jandíková, č. 38
Maková bábovka

Celkově nejlepší bábovka:
Pavla Pechová, č. 48
Perníková bábovka

Nejlepší svíčková omáčka podle odborné poroty:
Kateřina Novotná, č. 8

Nejlepší svíčková omáčka podle hlasování návštěvníků:
Eva Piknová, č. 6

Soutěž jedlíků bramborových knedlíků: Jaroslav Němec