„Když lidi přijdou a chtějí posedět, ať si klidně zakouří, pokud to nevadí těm ostatním. Ctím to, že by si hospodský měl s podnikem nakladát dle svého uvážení," říká Štěpánka Rumpálová, vedoucí ve výslužbě. S novinkou v české legislativě nesouhlasí. „Pokud by taková norma vešla v platnost, bude mít velké dopady. Věřte mi, že se to projeví na tržbách hospod," upozorňuje s tím, že vytváření takového zákona je čirý nesmysl. „Sama jsem už deset let nekuřačka, ale pochopím, když si někdo dá cigaretku k pohodě," míní.

Se známými i štamgasty se už dlouho baví o možném přijetí této normy a jen nad ní kroutí hlavami. Paní Rumpálová se zatím nemusí obávat toho, že by její oblíbení hosté utíkali někam jinam jen proto, aby si mohli pohodlně zakouřit, když už nebudou smět potáhnout dehet s cigarety u kávy, piva nebo nealkoholických nápojů.

„Přinese to sebou jiné starosti. Většina hostů bude nucená chodit na „kouřovou" ven a pro nás to bude znamenat dost nepříjemný úklid. Už teď je s tím pláckem před hospodou poměrně dost práce. A stačí se také podívat, jak to někdy vypadá před sousední Fabrikou," přináší další argumenty Štěpánka Rumpálová, když se jí mezitím ještě ptáme, zda nemá na prodej zapalovač. „Máme. Ale vidíte to. Ten už si potom u nás také nekoupíte," dodává vedoucí ve výslužbě. A to se ještě chystá vyhláška vztahující se na elektronické cigarety.