Oprava krytého plaveckého bazénu proběhne letos v létě, kdy se milovníci vodních sportů přesunou na koupaliště. Zatím vedení města najisto počítá s odstraněním havarijního stavu části střechy.

Kromě nutné opravy podhledu, který zde nyní chybí a netlumí hluk, se bude jednat i o výměnu vzduchotechniky. Přibude rekuperační jednotka. Ta podle starosty Jaroslava Martinů zajistí jak odsávání, tak umožní vrátit část tepla do systému. Díky tomu se ušetří. Další plány úprav, které mají bazén zatraktivnit, nyní zastupitelé přehodnotili. „Dnes je skoro jisté, že nově budovaný krytý bazén v Litomyšli, nám v dopoledních hodinách odebere zhruba polovinu školáků. Dva až tři dny tak zde bude volno,“ řekl starosta. Původně měl v suterénu objektu zcela nově vzniknout bazének pro plavání kojenců. Kvůli němu totiž právě poličský bazén vyhledávají maminky z velké části okresu. Nyní Poličští zvažují, že bazének pro kojence umístí do velké bazénové haly. „Velkými okny tam svítí slunce, maminky by nemusely být ve sklepě a také náklady na výstavbu by byly nižší,“ domnívá se Jaroslav Martinů. Se změnami souhlasí i vedoucí bazénu Jitka Kmošková. „Odpadne tak i bariéra v podobě schodiště. Navíc celé rodiny zůstanou pohromadě. Matka s kojencem v malém bazénku a otec s dalším dítětem si třeba ve stejnou dobu zaplavou ve velkém,“ uvedla Jitka Kmošková. Kdy tomu tak bude, zatím není jasné. Záleží hlavně na financích.

Poličský plavecký bazén už má Kristova léta. Byl dostavěn v roce 1977. Nový bazén v Litomyšli za 107 milionů korun by měl začít fungovat letos na podzim.