Pro malé i velké bude připraveno hudební odpoledne s dobrým občerstvením, výtvarným programem pro děti, jízdou na ponících a po setmění i s ohnivou show. Výtěžkem ze vstupného podpoříte hiporehabilitace ve stájích v Květné.

Hipoterapie.Organizátoři se rozhodli využít přilehlé pódium a prostor parku Jana Palacha k již druhému ročníku benefičního koncertu – výtěžkem ze vstupného chtějí podpořit jezdecký klub Alice Machové. Sdružení nabízí hiporehabilitaci jako sociální službu pro širokou veřejnost, která je určena dospělým i dětem. Ale bohužel není hrazena pojišťovnou. I to byl důvod, proč kavárna projekt přihlásila také do dobročinného grantového programu Pomáháme s Providentem. V něm projekt obsadil 3. místo, a získal přímo od Providentu příspěvek ve výši 10 tisíc korun.

„Všichni hudebníci na koncertě vystoupí bez nároku na honorář. Výtěžek ze vstupného věnujeme přímo stájím, které pak získané peníze využijí ke zkvalitnění zajišťovaných služeb s koňmi," říká za organizátory benefičního koncertu Lída Zierisová z Kavárny V parku.

Stáj Machovi v Květné se ve spolupráci s odbornou fyzioterapeutkou pravidelně zapojuje do hiporehabilitace. Využívá přitom stájové koně v nově vybudované kryté hale. V přilehlých stájích mohou zájemci prohlubovat svůj vztah s koňmi a učit se základům péče a komunikace s koňmi i ostatním zvířectvem na dvorku.

(kaš)